ŚWIETLICA TO MIEJSCE BEZPIECZNE I PRZYJAZNE DZIECIOM

Godziny otwarcia świetlicy:

wietlica

W naszej szkole świetlica jest miejscem nastawionym na rozwój społeczny i osobowy dzieci, rozwijanie ich zainteresowań, kształcenie umiejętności i aktywnego spędzania wolnego czasu.  Z myślą o najmłodszych uczniach (5-6 lat) powstała również „mała świetlica” – oddzielne pomieszczenie, dostosowane do ich potrzeb.

W świetlicy szkolnej dzieci wspólnie przygotowują i obchodzą różne uroczystości, np. andrzejki, mikołajki, wigilię, walentynki, Wielkanoc, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka.

Dzieci należące do świetlicy uczestniczą w dodatkowych zajęciach, prowadzonych przez wychowawców świetlicy:

• koło plastyczne prowadzi pani Dorota Głażewska
  • koło matematyczne

Uczniowie uczestniczą również w zajęciach informatycznych, które odbywają się raz w tygodniu.

Świetlica organizuje także turnieje sportowe. Najbardziej popularne są Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej Gry w Warcaby.

wietlica1