Galeria

2024-06-18

Sukces w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa


W dniu 5 czerwca 2024 roku w naszym mieście odbyła się uroczystość zakończenia XXXVII edycji Konkursu  Matematycznego "Liga Zadaniowa" konkurs przedmiotowy z matematyki. Miło nam poinformować, że TYMOTEUSZ LIS uczeń klasy 6b zdobył II miejsca w kategorii klas szóstych (opiekun S. Leśniewska). Uczeń odebrał dyplom oraz nagrodę z rąk przewodniczącej Komitetu konkursowego pani dr Agnieszki Krause. Serdecznie gratulujemy uzyskania wysokich wyników w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

G A L E R I A


2024-06-17

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY 2024"

 

W konkursie "Kangur Matematyczny 2024" wzięło udział 63 uczniów SP 12, którzy startowali w 4 kategoriach wiekowych: Żaczek (kl. II), Maluch (kl. III i IV), Beniamin ( kl. V i VI), Kadet (kl. VII i VIII).

 

Wynik bardzo dobry w konkursie uzyskał:

1. Tymoteusz Lis kl.6b op. S.Leśniewska

 

Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie:

1. Anna Rącza  kl.2b  op. A.Kucińska

2. Patryk Zdanowski kl.3a op.R.Łyskawa

3. Karol Matlęga kl.3b op. D.Ogrodzińśka

4. Antoni Rakoczy  kl. 3b op. D.Ogrodzińska

5. Zofia Orlikowska kl.4a M.Pinkowska

6. Maria Prochno kl.4b op. K.Mroczkowska

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy uzyskania wysokich wyników w konkursie!

Szkolny koordynator konkursu: Sylwia Leśniewska

 G A L E R I A


2024-06-11


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie @Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. Uczniowie z klas I i III oraz IV - VIII poznali podstawy kodowania, algorytmiki i robotyki dzięki robotom Photon. Zestawy konstrukcyjne z elektroniki i mikrokontrolerami były używane na lekcjach fizyki i techniki. Na lekcji techniki również chętnie uczniowie korzystali ze szkolnych szydełek i drutów. Natomiast podczas zajęć Koła Technicznego uczniowie poznawali podstawy mechatroniki i robotyki dzięki robotom Lofi, Ostatnie miesiące mijały także pod znakiem różnego rodzaju wydarzeń, podczas których wykorzystywany był sprzęt audio-video.

G A L E R I A

 


2024-04-29

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II - III


29 kwietnia 2024 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III zatytułowany "Bajki Perrault". Dzieci w formie czteroosobowych drużyn uczestniczyły w siedmiu konkurencjach rozwiązując krzyżówki, rebusy, quizy, kalambury dotyczące znajomości wybranych popularnych bajek. Rozgrywki miały formę zabawy zachęcającej do czytania książek, pobudzającej wyobraźnię i fantazję, kształtowały u dzieci umiejętność pracy zespołowej i zachęcały do zdrowej rywalizacji.

Wszystkie drużyny wkładając wspólny wysiłek odniosły sukces. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie z klas 2a i 3b, zdobywając wysoką notę punktacyjną.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każdy uczestnik atrakcyjne upominki ufundowane ze środków Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele bibliotekarze Grzegorz Poturalski i Ewelina Kłonowska.

G A L E R I A 


2024-04-26

WIERSZOLANDIA


26 kwietnia 2024r. odbył się w klasach 1 - 3 Szkolny Konkurs Recytatorski "Wierszolandia". Dzieci recytowały wiersze Jacka Cudnego. I miejsce otrzymała Antonina Ziółkowska z kl. 2a, II miejsce otrzymał Karol Matlęga z klasy 3b. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze i otrzymały za udział w konkursie dyplomy oraz nagrody.

G A L E R I A


2024-01-29

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2A

29 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 2a wystąpili przed swoimi najbliższymi z programem artystycznym "A ja kocham swoją babcię i dziadka".

G A L E R I A


2024-01-09

KLASA 2A Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU NR 13

9 stycznia 2024r. uczniowie klasy 2a odwiedzili dzieci z grupy Motylki w Przedszkolu nr 13 i przedstawili inscenizację wiersza "Dwunastu braci" J. Kiersta.

G A L E R I A


2023-12-18

KONKURS PLASTYCZNY KLAS I-III

18 grudnia 2023 roku w Dzień Patrona naszej szkoły rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny klas 1-3 "Ilustracja do wiersza Władysława Broniewskiego". Dzieci wykonały przepiękne prace, które prezentujemy. Gratulujemy zwycięzcom! Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była p. Bożena Seliger.

G A L E R I A


2023-12-06

MIKOŁAJKI 2023


Mikołajki w klasach I-III i wizyta Świętego Mikołaja, który pamiętał o wszystkich uczniach w szkole.

G A L E R I A


2023-12-04

V Festiwal Dobrej Energii CUDNOLANDIA


3 grudnia 2023 roku w Centrum Kultury "Browar B" podczas V Festiwalu Dobrej Energii CUDNOLANDIA została otwarta wystawa prac uczestników konkursu plastycznego "Ilustracja do wiersza Jacka Cudnego". Z naszej szkoły zakwalifikowano 10 prac, a autorami są:

Alicja Muzyczuk IIa

Natalia Prochno II a

Oliwia Grzelak III a

Jan Daszczyński IIIB

Julia Suda III B

Nadia Klockowska IIIB

Natalia Ćwiklińska IVa

Stanisław Proch IVa

Iga Rędzikowska IV B

Gabriela Wasielewska IVB.

Prace można podziwiać przez kilka tygodni w Browarze B. Podczas koncertu galowego ogłoszono wyniki konkursu plastycznego, recytatorskiego i muzycznego. Laureatką konkursu plastycznego została Alicja Muzyczuk, która zajęła III miejsce, natomiast Maria Prochno została laureatką konkursu recytatorskiego, otrzymała II miejsce za recytację wiersza pt. "W sieci". Dziewczynki w nagrodę otrzymały statuetki Jacka Cudnego, dyplomy i maskotki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Koordynatorem konkursu była p. Bożena Seliger.

G A L E R I A


2023-12-01


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. Uczniowie intensywnie korzystali z wyposażenia pracowni technicznej - nie tylko na lekcji, ale również prężnie działającego koła technicznego. Na którego zajęciach uczniowie chętnie pracują z obwodami elektrycznymi oraz zgłębiają tajniki mikrokontrolerów. Roboty Photon uczyły się razem z uczniami na lekcjach informatyki. Klocki Korbo pomogły poznać podstawy kodowania i działań matematycznych w klasach młodszych, szóstych i siódmych. Równie chętnie uczniowie korzystali z drukarki 3D, oraz długopisów 3D, które są na wyposażeniu naszej szkoły - także  na lekcjach języka polskiego. Nagłośnienie oraz sprzęt audio-video uczniowie używali podczas wielu szkolnych uroczystości.

G A L E R I A


2023-11-15

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARKIEM MICHALAKIEM


15 listopada 2023 roku uczniowie z klas 2a i 3a uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku w spotkaniu autorskim z p. Markiem Michalakiem byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, propagatorem i obrońcą praw dzieci, autorem wielu publikacji poświęconych prawom dzieci. Wydarzenie zorganizowano z okazji 55-lecia ustanowienia Orderu Uśmiechu.

G A L E R I A


2023-10-25

MARATON PRZYRODNICZY


W dniach 23-24 października 2023 roku odbył się w klasach 1-3 Maraton Przyrodniczy. Na zajęciach omawiana była tematyka przyrodnicza i uczniowie wykonywali prace plastyczne, techniczne związane też tym tematem. 23.10.23. uczniowie klasy 2a i 2b gościli koleżanki i kolegów z Przedszkola nr 13 i wystąpili przed nimi z teatrzykiem kukiełkowym "Warzywna awantura". Natomiast 24.10.23. odbył się turniej sportowy "Ziemniaczane potyczki".

G A L E R I A


2023-10-10

MISTRZOSTWA WŁOCŁAWKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


9 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: p. Katarzyny Adamskiej i Renaty Przybysz brali udział w "Mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych", które odbywały się na terenach Zespołu Szkół Samochodowych na ul. Leśnej. Zawodnicy z naszej szkoły doskonale poradzili sobie z wyznaczonym dystansem. Na wyróżnienie zasługują sztafety dziewcząt: młodsze dziewczęta zajęły II miejsce, starsze natomiast III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Ogromne gratulacje!!!

G A L E R I A


2023-09-11

DZIECIAKI NA ROWERY

Dnia 7 września 2023 roku uczniowie klasy 7c reprezentowali naszą szkołę szkoły w akcji "Dzieciaki na rowery" imprezy zorganizowanej przez Włocławskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego. Rajd był zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych, na stadionie leśnym na osiedlu Zazamcze. Naszą szkołę reprezentowali Mikołajczyk Alex oraz Hubert Rączka. Stanęli oni na starcie najstarszej grupy wiekowej uczniów klas podstawowych 12 i 13 latków. Grupa liczyła 35 uczestników. Do przejechania były 3 pętle po 2200 metrów trasy wytyczonej w leśnych warunkach. Po bardzo zaciętej walce na trasie nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca: Hubert Rączka - 4 miejsce zaś Alex Mikołajczyk - 10 miejsce.

Opiekę nad zespołem sprawował Marek Popławski.

G A L E R I A


2023-06-30


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W czerwcu uczniowie intensywnie korzystali z wyposażenia pracowni technicznej - nie tylko na lekcji, ale również prężnie działającego koła technicznego. Roboty Photon uczyły się razem z uczniami w klasie 6 i 8. W trakcie lekcji uczniowie poznali podstawy programowania, pętle, funkcje warunkowe oraz czujniki robota. W klasach młodszych klocki Korbo pomagają uczniom w nauce programowania i nauki matematyki. Nagłośnienie oraz sprzęt audio-video uczniowie wykorzystywali podczas szkolnych uroczystości.

G A L E R I A

 


2023-06-16

KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI


16 czerwca 2023 roku klasy1-3 gościły autora wierszy dla dzieci i radcę prawnego p. Jacka Cudnego i p. dyrektor Ewę Cieślak. Pisarzowi przekazano do dalszego etapu konkursu plastycznego "Ilustracja do wiersza" ponad 80 prac. Tego dnia odbył się również Szkolny Konkurs Recytatorski "Cudnolandia". Wyniki konkursu:

I miejsce - Maria Prochno kl. 3b

II miejsce - Antonina Ziółkowska kl. 1a, Karol Matlęga kl. 2b, Nikola Witomska kl. 3a

III miejsce - Dorian  Rybiński kl. 1b, Nikodem Rutkowski - kl. 2a

Podczas spotkania p. J. Cudny opowiadał historię powstania niektórych wierszy i zachęcał uczniów do rozwijania twórczości literackiej. Uczniowie klasy 1a i 1b uatrakcyjnili spotkanie występem tanecznym.

Odpowiedzialne za przygotowanie spotkania: Bożena Seliger, Marta Czarnowska, Agnieszka Kucińska

G A L E R I A


2023-06-14


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie @Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W maju w naszej szkole intensywnie było wykorzystywane wyposażenie pracowni technicznej - nie tylko na lekcji, ale również prężnie działającego koła technicznego. Roboty Photon razem z uczniami uczyły się matematyki. W klasach młodszych klocki Korbo pomagają uczniom w nauce programowania i nauki matematyki.

G A L E R I A


2023-06-05

SZACHIŚCI z SP 12 wzięli udział w X TURNIEJU SZACHOWYM im. Króla Kazimierza w Kowalu


W sobotę 3 czerwca rozegrano 7 rund tej królewskiej gry w królewskim mieście Kowalu z udziałem Milana Zajączkowskiego kl. VI, który zdobył puchar za zajęcie III miejsce w turnieju, Piotra Jędrzejewskiego kl. IV, który zajął IV miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Michał Turek z klasy II, który dzielnie i z zaangażowaniem godnym prawdziwego szachisty grał ze starszymi przeciwnikami zdobywając punkty za wygrane partie. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

G A L E R I A


2023-05-29

DZIEŃ RODZINY 


29 maja uczniowie klasy 1a zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo na program artystyczny z okazji Dnia Rodziny, który był przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Bożeny Seliger. Na uroczystości był również słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

G A L E R I A


2023-05-22

WOJEWÓDZKI ETAP KURATORYJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO EDUKACJA PRZEZ SZACHY - PRELUDIUM TALENTÓW

 

20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się turniej szachowy do którego zakwalifikowało się 325 uczniów z 39 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. W tym najbardziej licznym spotkaniu szachistów w naszym regionie brali udział uczniowie naszej szkoły.

Punkty na świadectwie liczone do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zdobyli: z tytułem laureata - Sylwester  Wiśniewski, drugi wynik turnieju dający wysokie 6. miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz z tytułem finalisty -  Milan Zajączkowski. Dzielnie spisali się również: Piotr Jędrzejewski, Szymon Kaczmarek, Karol Lewandowski i Oskar Kotfas.

G A L E R I A

 


2023-05-17

SPOTKANIE Z PISARZEM JACKIEM CUDNYM


17 maja 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z włocławskim pisarzem i radcą prawnym p. Jackiem Cudnym. Na podstawie projektu Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA p. J. Cudny poprowadził warsztaty "Zagrożenia świata technologii informatycznych" podczas których dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z telefonów. Za zorganizowanie spotkania odpowiedzialna była p. Bożena Seliger.

G A L E R I A


2023-05-15

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "KANGUR"


Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Nieprzeciętnymi zdolnościami matematycznymi wykazali się:

Wynik bardzo dobry uzyskał Sylwester Wiśniewski uczeń kl.8a (opiekun p.Sylwia Leśniewska)

Wyróżnienia uzyskali:

Wojciechowska Julia  2a  (opiekun p.Renata Łyskawa)

Zdanowski Patryk 2a (opiekun p.Renata Łyskawa)

Matlęga Karol 2b (opiekun p.Dorota Ogrodzińska)

Kacprowicz Oliwier 2b (opiekun p.Dorota Ogrodzińska)

Rakoczy Antoni 2b (opiekun p.Dorota Ogrodzińska)

Prochno Maria 3b (opiekun p.Dorota Wiśniewska - Michalska)

Marcinkowska Zuzanna 3b (opiekun p.Dorota Wiśniewska - Michalska)

Lis Tymoteusz 5b (opiekun p.Sylwia Leśniewska)

Kotfas Oskar 5c (opiekun p.Sylwia Leśniewska)

Fabiniak Agata 7b (opiekun p.Katarzyna Mroczkowska)

Będziak Patryk 7b (opiekun p.Katarzyna Mroczkowska)

Czajkowski Aleksander 8d (opiekun p.Emil Rędzikowski)

Gratulujemy!


2023-05-13

"40 JUBILEUSZOWY BIEG KUJAWIAKA"


W sobotę, 13 maja 2023 roku na stadionie Przylesie we Włocławku i terenach leśnych odbył się "40 Jubileuszowy Bieg Kujawiaka" pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego. W biegu uczestniczyło 600 dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Byliśmy jedną z nielicznych szkół naszego miasta, która wystawiła drużynę w tych zawodach. Większość uczestników to zawodnicy klubowi reprezentujący miasta województwa kujawsko-pomorskiego, którzy nadawali ton całej imprezie. Dzieci z naszej szkoły nie zawiodły. Znakomicie przygotowane z ogromną wolą walki zakończyły bieg z wysokimi lokatami. Na szczególne uznanie zasługuje uczeń klasy 6c Kuba Stasiak, który uplasował się na 5. miejscu w swoim biegu. Warto podkreślić, że Kuba startował z chłopcami rok starszymi od siebie. Wszystkim naszym uczniom należą się słowa najwyższego uznania. Gratulujemy.

Szkołę reprezentowali:

Kuba Stasiak kl.6c

Patryk Będziak kl.7b

Monika Dutkiewicz kl.5b

Wiktor Bazelewski kl.5b

Tymoteusz Lis kl.5b

Nicola Mync kl.6 b

Katarzyna Tomczak kl.8c

Anastazja Władowska kl.8c

Tymon Rutkowski kl.4a

Weronika Rakowska kl.4b

Gabriel Pawłowski kl.4b

Piotr Jędrzejewski kl.4b

Adam Krzyżanowski kl.4b

Uczniów do zawodów przygotowały Katarzyna Adamska i Renata Przybysz.

G A L E R I A

 


2023-05-10

KOSZYKARZE ANWIL WŁOCŁAWEK W NASZEJ SZKOLE


10 maja 2023 roku naszą szkołę odwiedzili koszykarze Anwil Włocławek p. Michał Nowakowski i p. Marcin Woroniecki. Opowiedzieli uczniom kl. 1a i 3b o swoich treningach i osiągnięciach. Bardzo dziękujemy zawodnikom za poprowadzenie ciekawych zajęć sportowych. Bardzo dziękujemy również p. Filipowi Brylskiemu kierownikowi Klubu Koszykarzy Włocławek S.A. są zorganizowanie spotkania.

G A L E R I A


2023-05-08


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W kwietniu w naszej szkole było wykorzystywane wyposażenie pracowni technicznej. Podczas lekcji techniki, uczniowie poznali tajniki szydełkowania (łańcuszek), oraz uczyli się posługiwać drutami - oczka prawe, oczka lewe. Natomiast na zajęciach dodatkowych w ramach Koła Technicznego, uczniowie projektowali i konstruowali szafkę na klucze. Na lekcji matematyki w nauce kodowania pomagał robot Photon. Klocki Korbo chętnie używane są wśród uczniów klas 1-3. Sprzęt audio-video używany był przez uczniów podczas różnych uroczystości na terenie szkoły.

G A L E R I A

 


2023-04-28

28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Poniżej relacja filmowa i zdjęcia:

G A L E R I A

2023-04-27

NOWA ŚWIETLICA I NOWE SALE DYDAKTYCZNE W SP 12

 

27 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie wybudowanej nowej świetlicy i dwóch sal dydaktycznych w naszej szkole. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta w osobach Zastępców Prezydenta Miasta Włocławek p. Moniki Jabłońskiej i p. Domiceli Kopaczewskiej; Jego Ekscelencja Ks. Wiesław Mering Biskup Senior, Ks. Prałat Sławomir Deręgowski, przedstawiciele Rady Miasta z radnymi; kuratorium - p. Tomasz Pawlicki - Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura we Włocławku; p. Krzysztof Buszka - Prezes Oddziału ZNP we Włocławku; dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie oraz emerytowany Dyrektor szkoły p. Grzegorz Malendowicz. Poprzez symboliczny akt przecięcia wstęgi formalnie otwarto nowy obiekt, następnie Ksiądz Biskup Senior poświęcił go. Pani Dyrektor Ewa Cieślak oprowadziła gości po nowych pomieszczeniach, następnie po przemowach uczniowie szkoły zaprezentowali część artystyczną.

Od dziś uczniowie korzystający ze świetlicy będą mogli spędzać czas w komfortowym, przyjemnym otoczeniu na miarę XXI wieku.2023-04-25

EKO FASHION - pokaz mody ekologicznej

 

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 25 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole niekonwencjonalny pokaz mody.

Uczniowie klas 4-8 wysłuchali informacji o historii powstania Międzynarodowego Dnia Ziemi, sposobach obchodzenia tego dnia w Polsce i na świecie oraz obejrzeli krótką prezentację multimedialną dotyczącą recyklingu - czyli o "drugim życiu odpadów", jak można je wykorzystać ponownie. Następnie uczniowie zaprezentowali ekokreacje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

W grupie wiekowej kl. 4-6

I miejsce zajęła klasa 6c

II miejsce - klasa 6a

III miejsce - klasa 4a i 5a

W grupie wiekowej kl. 7-8

I miejsce zajęła klasa 7b i 8c

II miejsce - klasa 8a i 8b

III miejsce - klasa 7a i 8d

Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom ekomody!

G A L E R I A


2023-04-20

BIEGAJ Z SAMOCHODÓWKĄ


20.04.2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 brali udział w imprezie sportowej: "BIEGAJ Z SAMOCHODÓWKĄ II, OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA WŁOCŁAWEK w biegach przełajowych", które odbyły się na terenach Zespołu Szkół Samochodowych na ul. Leśnej. Na wyróżnienie zasługuje Kuba Stasiak z klasy 6c, który zajął I miejsce w biegu przełajowym w swojej kategorii wiekowej, otrzymał puchar, medal i mały upominek. W tej samej grupie IV miejsce zdobył Cebulski Jakub uczeń klasy 8a. W młodszej kategorii IV miejsce zajął Patryk Będziak a VI Maksymilian Turek. Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli swój bieg z sukcesem. Chłopców do zawodów przygotowały nauczycielki wychowania fizycznego Katarzyna Adamska i Renata Przybysz.

G A L E R I A


2023-04-13

SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH LZK

 

Mamy przyjemność poinformować o znaczących osiągnięciach uczniów naszej szkoły. Dnia 13.04.2023r. w Liceum im. Ziemi Kujawskiej odbyły się drzwi otwarte, podczas których zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych przez tę szkołę. Poszczególne osiągnięcia w nich zdobyli:

* Sylwester Wiśniewski z klasy 8a I miejsce w konkursie matematycznym "Logiczne potyczki" (opiekun p. Sylwia Leśniewska),

* Lena Zawadzka z klasy 8a II miejsce w dyktandzie z okazji "Roku Wisławy Szymborskiej" (opiekun p. Daria Ponachajba),

* Aleksandra Podgórska z klasy 8d I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Życie i twórczość S.Barańczaka" oraz III miejsce w dyktandzie z okazji "Roku Wisławy Szymborskiej" (opiekun p. Anna Gorajek),

* Mikołaj Tyrała z klasy 8a tytuł finalisty w konkursie biologiczno-chemicznym "Czyste powietrze, zdrowe płuca" (opiekunowie p. Joanna Balcerak oraz p. Agnieszka Karpińska)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

G A L E R I A


2023-04-05


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W marcu w naszej szkole intensywnie były wykorzystywane narzędzia w pracowni technicznej. Trzy drużyny projektowały i budowały własną turbinę wiatrową na Turniej Maszyn Wiatrowych. Przedstawiamy Wam krótką fotorelację z przebiegu prac. 

G A L E R I A 


2023-03-31

KONKURS CZYTELNICZY


31 marca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III zatytułowany "Kocham cię, książko!" Przedstawiciele poszczególnych klas jako drużyny czteroosobowe uczestniczyli w wielu urozmaiconych konkurencjach - rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek, jak również w praktycznych zadaniach polegających na segregacji, rozpoznawaniu przedmiotów po dotyku, układaniu książek alfabetycznie i innych. Dzieci poprzez zabawę umiejętnie współpracowały w zespołach, pobudzone duchem rywalizacji. Po podsumowaniu zdobytych punktów w kategorii klas II pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, a w klasach III - 3b. Każdy z uczestników otrzymał upominek, słodki poczęstunek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Konkurs przygotowali i przeprowadzili p. Violetta Cupryś i p. Grzegorz Poturalski, w komisji podsumowującej punkty zasiadała p. Małgorzata Falkowska.


2023-03-30

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY


W Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku odbył się Turniej Sportowy dla Przedszkolaków. W turnieju brały udział przedszkolaki z osiedla Południe reprezentujący: Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 36, Przedszkole Megamocni, Przedszkole Kujawiaczek. Każde przedszkole wystawiło dziesięcioosobowe drużyny, które brały udział w konkurencjach sprawnościowych rywalizując ze sobą na torach przeszkód w dziesięciu konkurencjach. Pozostałe przedszkolaki z trybun wytrwale dopingowały swoje drużyny. Impreza została zorganizowana z projekt finansowanego ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu ,,BUDUJEMY MOSTY -  2022".

Celem projektu było: promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej, integracja środowiska przedszkolnego i szkolnego, upowszechnianie zajęć sportowo-rekreacyjnych wśród dzieci, przełamanie barier szkolnych.

Przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci pucharów, medale dla startujących zawodników i opiekunów, pamiątkowe koszulki dla wszystkich dzieci (zawodnicy i kibice) oraz słodkie upominki dla każdego przedszkolaka.

Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju czuły się zwycięzcami, wychodziły z imprezy uśmiechnięte, zadowolone, niosąc w pamięci miłe wspomnienia i oczywiście nagrody.

 

G A L E R I A


2023-03-27

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH


Drużyna z Naszej szkoły "SZÓSTA_B" brała  udział w eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbył się 24 marca w Końskich.

Uczniowie przez trzy tygodnie konstruowali własną turbinę wiatrową, która następnie była poddana rygorystycznym testom (prędkość obrotowa, moment obrotowy i moc).

Dzięki temu projektowi uczniowie mogli nie tylko rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu techniki, ale także pogłębili swoje kompetencje o podstawy konstrukcji maszyn czy inżynierii materiałowej. Opiekunem drużyny był Arkadiusz Michorzewski.

Drużyna "SZÓSTA_B"

Natalia Gołaszewska - 6b

Milan Zajączkowski - 6b

Karol Zakrzewski - 6b

Drużyna zdobyła 4 miejsce spośród 24 drużyn przystępujących do konkursu - GRATULUJEMY!

G A L E R I A


2023-03-21

WITAJ WIOSNO!


21 marca 2023 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się potyczki klas IV-VIII przygotowane przez p. Sylwię Leśniewską i p. Emila Rędzikowskiego. Klasy z dużym zaangażowaniem brały udział w różnych konkurencjach. Niech ten radosny nastrój stanie się motywacją do działania.

G A L E R I A

 


2023-03-16

PRZEDSTAWIENIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW


Udział przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 13 w przedstawieniu "Królowa Śniegu" przygotowanym przez starszych kolegów z klasy 3a.

G A L E R I A


2023-03-16

KANGUR MATEMATYCZY 2023


Dnia 16 marca 2023 roku w naszej szkole odbyła się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny? zorganizowana przez szkolnego opiekuna panią Sylwię Leśniewską. W Konkursie biorą udział dzieci i młodzież z całego świata. Jest on przeprowadzany raz w roku. Dzięki swojej formie, zasięgowi, poziomowi i wypracowanej randze znalazł stałe miejsce w kalendarzu imprez UNESCO, a od lat patronuje mu Rada Europy. W tegorocznej edycji konkursu w naszej szkole wzięło udział 58 uczniów w czterech kategoriach Kangurek (kl.II), Maluch (kl. III i IV), Beniamin (kl. V i VI) oraz Kadet (kl.VII i VIII). Każdy uczeń otrzymał drobny upominek w postaci układanki przestrzennej. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w maju 2023 roku.

G A L E R I A

 


2023-03-15

SPOTKANIE Z PRELEGENTEM DZIAŁU PROFILAKTYKI I EDUKACJI FIRMY PROCTER & GAMBLE


Dnia 15 marca 2023 roku uczennice klas szóstych uczestniczyły w spotkaniu z prelegentem Działu Profilaktyki i Edukacji firmy Procter & Gamble panią Katarzyną Kuźmicką. Prelekcja została zorganizowana w ramach programu edukacyjnego dla dziewcząt "Między nami kobietkami", dotyczącego problemów wieku dojrzewania. Głównym założeniem program jest szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczennic, a jego uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne z próbkami środków higienicznych.

G A L E R I A


2023-03-13

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z BIOLOGII


Miło nam poinformować, że Mikołaj Tyrała - uczeń klasy 8a został  FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Konkurs zorganizowany został przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i odbył się 6 marca 2023 r.

Ucznia przygotowywała do konkursu p. Joanna Balcerak.

Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!!!


2023-03-11

NASZ UCZEŃ W KADRZE WOJEWÓDZKIEJ KUJAWSKO-POMORSKIEGO ROCZNIKA 2009


Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Aleksander Czajkowski, z klasy 8d, został powołany do Kadry Wojewódzkiej Kujawsko-Pomorskiego Rocznika 2009. Jako jeden z 5 zawodników z Włocławka będzie reprezentował nasze miasto i szkołę w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w Przemyślu w dniach 7-12 marca 2023.

Trzymamy kciuki i życzymy wygranej.

Więcej pod linkiem:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=775147310765211&id=100048098475669 


G A L E R I A 


2023-03-10

KONKURS LITERACKI

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIII a - Lena Zawadzka - zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Daria Ponachajba.

G A L E R I A


2023-03-09

WIZYTA PANI WICEPREZYDENT W NASZEJ SZKOLE


W dniu 9 marca mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Panią wiceprezydent Monikę Jabłońską. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem naszej placówki i określeniem jej potrzeb. Mogliśmy pochwalić się nowymi inwestycjami m.in. świetlicą szkolną i bieżącymi pracami remontowymi oraz zakupem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które wpływają na jakość pracy szkoły i przyjazną atmosferę.

Chcieliśmy również podziękować Pani wiceprezydent za pomoc w pracach komisji konkursowej I Konkursu Technicznego przy wyborze najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych karmników.

G A L E R I A


2023-03-08

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1A. CHŁOPCY ODWIEDZILI DZIEWCZYNKI I PANIE Z PRZEDSZKOLA NR 13


8 marca chłopcy z klasy 1a pamiętali w Dniu Kobiet o swoich koleżankach, złożyli im życzenia oraz wręczyli kwiatki i słodkości.

Chłopcy z klasy 1a odwiedzili zaprzyjaźnioną grupę Promyki w Przedszkolu nr 13. Paniom i dziewczynkom złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i wręczyli kwiatki oraz słodkie upominki.G A L E R I A

CHŁOPCY Z 1A W PRZEDSZKOLU


2023-03-07

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki


W dniu 7 marca 2023 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki. Z nieopisaną radością zawiadamiamy, że uczeń klasy 8a Sylwester Wiśniewski uzyskał tytuł LAUREATA konkursu (opiekun p. Sylwia Leśniewska).

Serdecznie gratulujemy!


2023-03-06


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

W lutym uczniowie bardzo chętnie wykorzystywali zestawy klocków Korbo do nauki podstaw kodowania. W klasie 2a uczniowie uczyli się podstaw kodowania budując bazę na Antarktydzie. Natomiast uczniowie z klasy 2b mieli okazję uczyć się odszukania błędów, co było jednoznaczne ze wsteczną analizą wykonywanych działań. W klasie 1a klocki Korbo zagościły na edukacji matematycznej, gdzie uczniowie wykonywali ćwiczenia z podstaw kodowania. Wyposażenie pracowni technicznej było wykorzystywane podczas dodatkowych zajęć w trakcie spotkań Koła Technicznego. Tym razem uczniowie rozpoczęli budowę modelu maszyny wiatrowej.

G A L E R I A 

 


2023-03-02

SUDOKU


2 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Sudoku. Naszą szkołę godnie reprezentował Sylwester Wiśniewski uczeń klasy 8 a, który zdobył tytuł I WICEMISTRZA SUDOKU. Opiekunem była p. Sylwia Leśniewska. Serdecznie gratulujemy!


2023-02-21

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE 

21 lutego uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami p. Markiem Popławskim i p. Grzegorzem Poturalskim uczestniczyli w Filii Dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej w spotkaniu z młodą autorką powieści dla młodzieży i jednocześnie włocławianką p. Mileną Pastuszak.

G A L E R I A


2023-02-21

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI


W dniu 21 lutego odbyło się spotkanie klas 5. i 6. naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku - Panią Edytą Olszewską i Panią Eweliną Reszczyńską. Tematem wydarzenia była cyberprzemoc i odpowiedzialność karna nieletnich. Prowadzące przedstawiły uczniom, m.in. czym jest mowa nienawiści, hejt oraz jakie są jego przyczyny i rodzaje. Dużą uwagę poświęcono także bezpieczeństwu w sieci oraz zasadom zachowania się obowiązującymi w szkole, jak i poza nią.

Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu OSEhero 2022/2023, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 12.

Organizatorem spotkania był Emil Rędzikowski.

G A L E R I A


2023-02-16

TŁUSTY CZWARTEK

Tłustoczwartkowe zwyczaje w klasie 3b - tradycyjnie pączki i faworki.

G A L E R I A


2023-02-14

WALENTYNKI

Walentynkowe uprzejmości w klasie 3b

G A L E R I A


2023-01-26

CELEBRYCI W SP 12

Celebryci w klasie 3a

G A L E R I A


2023-01-25

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

W dniu 25 stycznia odbyło się spotkanie klas 7 i 8 naszej szkoły z przedstawicielami Straży Miejskiej z Włocławka - Panią Elżbietą Rybicką i Piotrem Siębidą. Tematem wydarzenia był "Hejt - Mowa Nienawiści -Odpowiedzialność Karna", gdzie przybliżono uczniom tematykę cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci, m.in. czym jest mowa nienawiści, hejt oraz jakie są jego przyczyny i rodzaje, a także opowiedzieli uczniom o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu OSEhero 2022/2023, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 12.

Organizatorem spotkania był Emil Rędzikowski

G A L E R I A 


2023-01-25

Klasa 3b - DZIEŃ GRECKI


Dzień grecki: spotkanie z gościem specjalnym, prezentacja multimedialna (historia i teraźniejszość Grecji), odsłuchanie pozdrowień dla klasy prosto ze stolicy Grecji - Aten, nauka podstawowych kroków tańca z filmu "Grek Zorba"; warsztaty kulinarne - tradycyjne greckie potrawy, przekąski i desery, degustacja; ciekawostki sportowe, historyczne i turystyczne.

Projekt i realizacja: Dorota Wiśniewska-Michalska

G A L E R I A 

V I D E O 

V I D E O 2


2023-01-20

BAL KARNAWAŁOWY KLASY I - III

20 stycznia 2023 roku odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

G A L E R I A


2023-01-20

KLASA 3B NA BALU KARNAWAŁOWYM

Klasa 3b na balu karnawałowym: wspólna zabawa i pokaz tańca w wykonaniu Leny Szymczak, Gabrieli Wasielewskiej (disco-dance) i Antoniny Szymańskiej (jazz).

G A L E R I A 

V I D E O 1 - Gabrysia

V I D E O 2 - Antosia

V I D E O 3 - Lena


2023-01-20

Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a. 

G A L E R I A


2023-01-19

ANIOŁKOWE GRANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p. B. Seliger 18 stycznia 2023 roku odwiedzili w Przedszkolu nr 13 dzieci z grupy "Promyczki" i obejrzeli piękne zimowe przedstawienie "Aniołkowe granie cd." Było bajecznie i słodko - dziękujemy.

G A L E R I A


2023-01-18

DZIEŃ HISZPAŃSKI


Dzień hiszpański: spotkanie z gościem specjalnym, prezentacja multimedialna (historia i teraźniejszość Hiszpanii), odsłuchanie pozdrowień dla klasy prosto z Hiszpanii, pokaz tańca flamenco; warsztaty kulinarne - tradycyjne hiszpańskie potrawy, przekąski i desery, degustacja; ciekawostki sportowe, historyczne i turystyczne.

Projekt i realizacja: Dorota Wiśniewska-Michalska

G A L E R I A

V I D E O2023-01-11

PROJEKT - DNI EUROPEJSKIE

Rozpoczęcie projektu - Dni europejskie, którego celem jest poznanie ciekawostek historycznych, turystycznych, sportowych, muzycznych oraz kulinarnych czterech krajów europejskich: Włoch, Hiszpanii, Grecji i Francji. Organizowane będą warsztaty kulinarne, prezentacje ciekawostek w formie tradycyjnej i multimedialnej.

Projekt i realizacja: Dorota Wiśniewska-Michalska

11 stycznia 2023 roku

DZIEŃ WŁOSKI - prezentacja ciekawostek historycznych, turystycznych, sportowych oraz warsztaty kulinarne.

G A L E R I A


2023-01-04


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

 

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W czasie grudniowych zajęć edukacyjnych uczniowie bardzo chętnie wykorzystywali pomoce dydaktyczne zakupione dzięki uczestnictwu szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Z wyposażenia pracowni technicznej korzystano podczas spotkania Koła Technicznego, jak i lekcji techniki. Uczniowie klas szóstych po raz kolejny programowali wykorzystując roboty Photon. Tym razem pracowali w oparciu o funkcję realizacji zdalnych projektów. Wykorzystywali także matę edukacyjną. Klasa 2a z pomocą korbo klocków uczyła się mnożenia. Natomiast w klasie 3 dzieci poprzez zabawę poznawały podstawy kodowania. W grudniu bardzo intensywnie wykorzystywany był sprzęt audio-video (nagłośnienie, mikrofony, aparat z funkcją kamery). Zastosowany został m.in. podczas Jasełek, wspólnego kolędowania oraz nagrywania materiałów na szkolnego Tik-Toka. Ponadto członkowie Samorządu Uczniowskiego zrealizowali krótki film video pokazujący szkolne przygotowania świąteczne.

G A L E R I A


2022-12-22

WIGILIA KLASOWA 

Wigilia w klasie 1a

G A L E R I A


2022-12-22

"JESIEŃ NA KUJAWACH"

Uczennice klasy 1a Eliza Kutek i Klara Stachura otrzymały wyróżnienie i nagrody książkowe w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Jesień na Kujawach" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach.

G A L E R I A


2022-12-22

Klasa 3b - WIGILIA I WARSZTATY

1. Świąteczne warsztaty kulinarne - przygotowanie wypieków i potraw na klasową Wigilię.

2. Wigilia klasowa - przygotowanie stołu i prezentów, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, spożywanie "kolacji", śpiewanie kolęd, wręczanie samodzielnie przygotowanych prezentów.

G A L E R I A


2022-12-21

KLASA 3A KODUJE

Zabawy z klockami, ćwiczenia konstruowania, logicznego myślenia i współpraca w ramach edukacji wczesnoszkolnej, podstawy kodowania w klasie 3a.

G A L E R I A


2022-12-21

PIELUCHA DLA MALUCHA

Od 15 lat uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczą w akcji "Pielucha dla Malucha". Celem akcji jest zebranie środków higienicznych: chusteczki pielęgnacyjne, pampersy, mydełka, płyny do kąpieli, szampony, kremy oraz dodatkowo przybory szkolne. Rzeczy przekazywane są do Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej nr 1 "Maluch" i nr 2 "Calineczka" mieszczących się przy ulicy Sielskiej 3 we Włocławku. Koordynatorami są w klasach 1-3 p. Bożena Seliger, w klasach 4-8 p. Agnieszka Demianiuk. Serdecznie dziękujemy Naszym Wspaniałym Uczniom oraz Rodzicom za pomoc w akcji.

G A L E R I A


2022-12-21

ILUSTRACJA DO WIERSZA WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

Z okazji Dnia Patrona Szkoły w klasach 1 - 3 odbył się szkolny konkurs plastyczny "Ilustracja do wiersza Władysława Broniewskiego". Dzieci w bardzo ciekawy i twórczy sposób zilustrowały wiersze. Wyniki konkursu:

kategoria klas 1

I miejsce - Nikodem Małecki kl.1a

II miejsce - Jan Pawłowski kl. 1b

III miejsce - Klara Stachura kl. 1a, Anna Rączka kl.1b

kategoria klas 2

I miejsce - Borys Maciejewski kl. 2a, Liliana Wawrzyniak kl. 2a

II miejsce - Michał Turek kl.2a, Zuzanna Luczkowska kl.2a

III miejsce - Mikołaj Jabłoński kl. 2a, Hanna Daszczyńska kl. 2b

kategoria klas 3

I miejsce - Julia Jaroszewska kl. 3a

II miejsce - Antonina Szymańska kl. 3b, Klara Wieczorek kl.3b

III miejsce - Wojciech Gruszczyński kl. 3a


2022-12-20

KOLĘDOWANIE KLASOWE

Wspólne kolędowanie klas 1a i 3a przy akompaniamencie gitary na której grał pan Arkadiusz Michorzewski.

G A L E R I A


2022-12-20

WARSZTATY KRAWIECKIE W KLASIE 3B

Świąteczne warsztaty krawieckie w klasie 3b - wykonanie choinki z materiału o świątecznym wzorze, zszywanie przy pomocy maszyny do szycia, ozdabianie gotowymi elementami.

G A L E R I A


2022-12-16

Klasa 3b - KONKURS PRZYRODNICZY

Klasowy konkurs przyrodniczy - "Ciało człowieka".

G A L E R I A 

PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE W KLASIE 3B

Przedświąteczne warsztaty kulinarne w klasie 3b - pierniczki świąteczne (przygotowanie ciasta, wycięcie pierniczków i pieczenie).

G A L E R I A 


2022-12-14

PIERWSZAKI U PRZEDSZKOLAKÓW

14 grudnia 2022 roku klasa 1a została zaproszona do Przedszkola nr 13 przez koleżanki i kolegów z grupy Słoneczka. Przedszkolaki wystąpiły z pięknym przedstawieniem świątecznym "Aniołkowe granie". Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

G A L E R I A


2022-12-09

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szlachetna Paczka". Zbieraliśmy produkty niezbędne dla pani Klary.

G A L E R I A


2022-12-06

MIKOŁAJKI W MULTIKINIE

Mikołajki w klasie 1a to miły dzień - wyjście do Multikina na film "Dziwny świat", słodkie spotkanie z Pomocnicą Mikołaja, niespodzianki pod klasową choinką i wizyta Mikołaja z prezentami.

G A L E R I A2022-12-06

MIKOŁAJKI W SP 12

6 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził w salach lekcyjnych Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały ciepłe, serdeczne życzenia świąteczne oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

G A L E R I A


2022-12-05

ANWILOWY Turniej Mikołajkowy

Przedstawiciele klasy 1a, 2a i 3b reprezentowali SP 12 na ANWILOWYM Turnieju Mikołajkowym. Trenerem naszej drużyny był znany koszykarz ANWILU Michał Nowakowski.

Opiekunowie: Dorota Wiśniewska-Michalska i Paweł Soborski.

G A L E R I A


2022-11-30


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

 

Listopad to kolejny miesiąc, w którym zakupione pomoce były szeroko wykorzystywane podczas zajęć.

 

Uczniowie klas czwartych korzystali z narzędzi do ręcznej obróbki drewna oraz z urządzeń mechanicznych takich jak wiertarko - wkrętarka podczas lekcji techniki. Ponadto w szkole powstało Koło Techniczne, na którym uczniowie mogą planować i konstruować projekty według własnego pomysłu. Dzięki pozyskanemu wyposażeniu uczniowie mogli spróbować swoich sił w różnych zawodach. Było to możliwe dzięki lekcjom z doradztwa zawodowego. Z kolei uczniowie klasy 1a bawili się na zajęciach technicznych w konstruktorów dzięki wykorzystaniu klocków KORBO. Na zajęciach chętnie wykorzystywane są również długopisy 3D. W listopadzie zorganizowana została także akademia z okazji Święta Niepodległości, podczas której użyte zostały mikrofony, nagłośnienie oraz aparat fotograficzny.

G A L E R I A 


2022-11-30

WARSZTATY TEATRALNE - klasa 3b

Klasa 3b z wizytą w teatrze ? warsztaty teatralne: wykonanie kukły z gazety, wystawienie teatrzyku kukiełkowego "Szewczyk Dratewka".

G A L E R I A


2022-11-29

ANDRZEJKI W KLASIE 3B

Andrzejkowe tradycje i obrzędy w klasie 3b

G A L E R I A


2022-11-25

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 3a, 2b i 1b.

G A L E R I A


2022-11-25

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w klasie 3b

G A L E R I A


2022-11-18

CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

Uczennice kl.4a Julia Amenda, Zuzanna Basierska i Pola Rutkowska pod opieką p. Bożeny Seliger odwiedziły grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 13. W ramach współpracy dziewczynki przeczytały dzieciom legendy i opowieści kujawskie, aby przybliżyć nasz region i zachęcić dzieci do czytania książek w przyszłości.

G A L E R I A


2022-11-18

PIERWSZOKLASIŚCI JUŻ WYPOŻYCZAJĄ KSIĄŻKI 

18 listopada 2022 roku nasi najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Podczas wizyty dzieci poznały magiczne miejsce, w którym "mieszkają książki". 

W czasie zajęć uczniowie wysłuchali opowieści, które dotyczyły reguł poszanowania książek, zachowania się podczas wypożyczania oraz w czytelni. Uczniowie otrzymali pamiątkowe książki "Pierwsze abecadło" - Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek" oraz samodzielnie wypożyczyli książki, które ich interesują.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do kolejnych wizyt w bibliotece, że będzie początkiem wielkiej przygody czytelniczej, a książki pozostaną z nimi przez całe życie...

G A L E R I A
2022-11-18

TURNIEJ RYCERSKI  w klasie 3b

Dnia 18.11.2022 roku uczniowie klasy 3b zorganizowali "Turniej rycerski", oczywiście z zachowaniem kodeksu rycerskiego.

G A L E R I A


2022-11-16

POMAGAMY ZWIERZAKOM NA ZIMĘ

Klasa 3b z wizytą w Centrum Handlowym Wzorcownia. Udział w akcji "Pomagamy zwierzakom na zimę" - przekazanie karmy dla podopiecznych TOZ.

G A L E R I A


2022-11-09

MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ - klasa 3b

Wizyta w Miejscu Pamięci Narodowej - zapalenie zniczy, uczczenie poległych minutą ciszy.

G A L E R I A


2022-11-08

ZAJĘCIA SZACHOWE

8 listopada 2022 roku - zajęcia szachowe w klasie 1a przeprowadzone przez przedstawicielkę firmy EDUCATION ZONE

G A L E R I A


2022-11-04

WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 13

4 listopada 2022 roku uczniowie kl. 1a gościli koleżanki i kolegów z Przedszkola nr 13 z grupy Promyki. Dzieci podczas poczęstunku i zabaw integracyjnych lepiej się poznały. Obejrzały również inscenizację wiersza "Jarzynowa awantura" w wykonaniu klasy 2a.

G A L E R I A


2022-11-02

GRA W SZACHY - klasa 3b

Klasa 3b doskonali  techniki i strategię gry w szachy.

G A L E R I A


2022-10-31


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. W październiku w naszej szkole prowadzone były lekcje z użyciem klocków Korbo. Dotyczyły one podstaw kodowania i rozwijania kompetencji matematycznych. Ponadto klocki posłużyły również jako pomoc dydaktyczna na zajęciach doradztwa zawodowego w klasach 7. Uczniowie z klas 4 i 5 poznali tajniki druku 3D, a efektem ich pracy był zaprojektowany i wydrukowany klasowy breloczek do kluczy. Na lekcji etyki pierwszy raz zostały użyte długopisy 3D. W tym miesiącu wyposażenie pracowni technicznej zakupione w ramach projektu było intensywnie wykorzystywane przez uczniów klas 4. Podczas zajęć czwartoklasiści poznawali właściwości drewna oraz zapoznali się z narzędziami do ręcznej obróbki drewna. Mieli także okazję, po wcześniejszym instruktażu, użyć ich w praktyce. Październik upłynął także pod znakiem różnego rodzaju wydarzeń, podczas których wykorzystywany był sprzęt audio-video. Nagłośnienia i mikrofonów użyto m.in. podczas przyjęcia klas 4. w poczet klas starszych, uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy pasowania pierwszoklasistów. Z kolei sprzęt video posłużył do przygotowania przez uczniów filmiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wykonania wielu fotorelacji.


G A L E R I A 


2022-10-27

ZAJĘCIA "ZMIANY KRAJOBRAZU CZTERECH PÓR ROKU"

27 października 2022 roku - "Zmiany krajobrazu czterech pór roku" - zajęcia ekologiczne w kl.1a prowadzone przez przedstawicielkę Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

G A L E R I A


2022-10-26

KLASA 3B I SZACHY

Klasa 3 b poznaje podstawy gry w szachy (utrwalanie zasad gry, umiejętności rozróżniania figur szachowych, zachęcanie do rozwijania zainteresowań).

G A L E R I A


2022-10-25

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W SP12

W przeddzień, kiedy wspominamy Wszystkich Świętych, uczniowie klas Szkoły Podstawowej nr 12, zabawą uczcili naszych świętych orędowników. Wśród przebranych uczniów nie zabrakło świętych Aniołów, Papieży, Sióstr Zakonnych, Maryi i prawie wszystkich najważniejszych Świętych i Błogosławionych - naszych patronów. Takie radosne przeżywanie 1 listopada pokazuje, że "taki duży, taki mały może świętym być". Uroczystość zorganizowali katecheci parafii św. Stanisława BM: p. Joanna, p. Marzena oraz ks. Paweł.

G A L E R I A

2022-10-25

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

25 października 2022 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie klas pierwszych przygotowały: Violetta Cupryś, Dorota Wiśniewska-Michalska

G A L E R I A
2022-10-21

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - ZABAWA "QR"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała zabawę dla uczniów z wykorzystaniem szybkich kodów QR. Wielu uczniów indywidualnie lub w grupach podążało drogą pytań i odpowiedzi, aby ostatecznie trafić do... biblioteki. Dla najlepszych, którzy podejmując wyzwanie odpowiedzieli na pytania i rozszyfrowali wszystkie zagadki czekała słodka nagroda, a przede wszystkim ogromna satysfakcja. Grę przygotował i przeprowadził Grzegorz Poturalski.

G A L E R I A 


2022-10-13

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - UROCZYSTA AKADEMIA

13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole, pracownikom administracji i obsługi. W uroczystości uczestniczyła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Włocławek - Pani Elżbieta Rutkowska, Dyrekcja szkoły oraz była dyrekcja szkoły w osobach Pana Grzegorza Malendowicza i Pani Grażyny Stasiak. Przepiękne przedstawienie okraszone humorem, tańcem i śpiewem przygotowali uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem wychowawczyni Pani Doroty Ogrodzińskiej.

G A L E R I A


2022-10-12

Przyjęcie klas 4. w poczet starszoklasistów

Potyczki klas 4. za nami. Do grona "starszaków" włączeni zostali kolejni czwartoklasiści. Postawiono przed nimi nie lada wyzwania. Musieli m.in. sprawdzić swoje umiejętności sportowe, wiedzę na temat szkoły, wzięli również udział w konkursie plastycznym. Drużyny zaprezentowały wyrównany poziom - przyznano dwie pierwsze nagrody. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 G A L E R I A


2022-10-10

 "Drzewko za butelkę"

W ramach akcji "Drzewko za butelkę" zebraliśmy w tym roku ponad 14 tysięcy butelek. Najwięcej klasa 2b - ok.4,5 tysiąca, najefektywniejszym uczniem okazał się Antoni Rakoczy z kl.2b. Klasa 5b dzielnie usypała dzisiaj górę z butelek przed szkołą, którą zabrała firma Saniko.

G A L E R I A


2022-10-10

WARSZTATY "SEGREGUJĘ - ZYSKUJĘ"

10 października 2022 roku klasa 1a wzięła udział w warsztatach "Segreguję - zyskuję". Zajęcia na temat segregacji odpadów i recyklingu poprowadziła pani z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Na podsumowanie zajęć dzieci bardzo chętnie ozdabiały ekologiczne torby z płótna.

G A L E R I A


2022-10-06

Klasy 3a i 3b - wycieczka do Solca Kujawskiego

Poznawanie okolicy w obrębie regionu, w którym mieszkamy, prehistorycznego świata dinozaurów - spacer po parku i obejrzenie filmu 5D, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zainteresowań dzieci, udział w warsztatach paleontologicznych.

G A L E R I A


2022-10-05

Dwudniowy Maraton Przyrody i Zdrowia - klasy i-iii

W dniach 4 i 5 października odbył się w naszej szkole Dwudniowy Maraton Przyrody i Zdrowia. Pierwszy dzień dotyczył  akcji #SprzątamydlaPolski pod Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami wyruszyli by posprzątać Polskę. Była to doskonała lekcja poszanowania środowiska i oczyszczenia terenów zielonych ze śmieci, których niestety przybywa coraz więcej.

Koordynator: Dorota Ogrodzińska

G A L E R I A


Drugi dzień maratonu to Dzień Owoców i Warzyw, podczas którego uczniowie przebierali się za owoce, warzywa i witaminy oraz wspólnie przygotowali i spożywali zdrowe śniadanie. Dzięki tej akcji w naszej szkole kształtowane są właściwe nawyki żywieniowe wśród dzieci oraz pogłębiana jest wiedza na temat zdrowego odżywiania.

G A L E R I A


2022-10-04

Lekcja techniki w klasie 5.

Czy wiecie, że pierwszy papier wytwarzany był z jedwabnych szmat, starych sieci rybackich itp? Czy wiecie, że technologia produkcji papieru powstała prawdopodobnie w chinach w 105 roku?

Na lekcji techniki w klasie 5. uczniowie poznają historię papieru oraz uczą się o technologii jego produkcji. Wiedzę tę wykorzystali także w praktyce własnoręcznie wytwarzając papier ze starych ulotek. Efekty ich pracy można podziwiać poniżej.

Prowadzący zajęcia: Arkadiusz Michorzewski

G A L E R I A


2022-10-04

,,Podróż pełna wyzwań" - klasa 6b na zajęciach z wychowawcą realizowała zadania kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem ,,Nie trać czasu na nudę!"

G A L E R I A


2022-10-03


Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości, który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych niezbędnych min. do poszerzania umiejętności manualnych i technicznych uczniów, samodzielnego krytycznego myślenia, czy rozwijania umiejętności pracy zespołowej.

Zakupione pomoce dydaktyczne są szeroko wykorzystywane podczas zajęć. We wrześniu w naszej szkole prowadzone były lekcje z podstaw kodowania, rozwijające myślenie logiczne czy algorytmiczne. Na lekcjach j. polskiego uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi dziennikarze przeprowadzając wywiad i próbując swoich sił jako operatorzy kamery. Ciekawym pomysłem było wykorzystanie zestawu klocków do nauki kodowania podczas powtórzenia wiadomości z j. polskiego. Uczniowie klas szóstych, na zajęciach dodatkowych, poznali podstawy kodowania dzięki robotowi Photon. Zakupione mikrofony i nagłośnienie pozwoliły uczniom przygotować apel poświęcony bezpieczeństwu. Nie zabrakło także warsztatów z działania drukarki 3D. Uczniowie tworzyli breloczki do kluczy, które wcześniej sami zaprojektowali.

 G A L E R I A


2022-10-03

Lekcja techniki w klasie 4.

Uczniowie w klasie 4 poznają budowę i właściwości drewna. W naszej szkole ważna jest nie tylko teoria, ale i praktyka. Dlatego uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z budową drewna, a także poznać  różnicę pomiędzy drewnem iglastym i liściastym na podstawie obserwacji trzech przekrojów: poprzecznego, promieniowego i stycznego.

Prowadzący zajęcia: Arkadiusz Michorzewski

G A L E R I A


2022-09-30

DZIEŃ CHŁOPCA W SP12

Dzień Chłopca w klasie 1a był obchodzony na słodko i z wrażeniami. Uczniowie pierwszy raz wspólnie poszli do Multikina na film "King: Mój przyjaciel lew", który bardzo się podobał.

G A L E R I A


Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z kl. 6b wraz z wychowawczynią zaprosiły męską część klasy na pyszną pizzę do pobliskiej pizzerii.

G A L E R I A  KL. 6B


2022-09-28

KLASY 2A i 2B W SOLCU KUJAWSKIM

Dnia 28 września 2022 roku uczniowie klasy 2a i 2b podczas wycieczki do Solca Kujawskiego przenieśli się w prehistoryczny świat dinozaurów. Dzieci miały okazję dostrzec zmienność gatunków, poszerzyć zakres zainteresowań oraz przy wspólnie i miło spędzonym czasie społecznie się zintegrować.

GALERIA


2022-09-23

Uczniowie kl. 7a na lekcji języka polskiego poznali kolejną dłuższą formę wypowiedzi, tym razem wywiad. Sami mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi dziennikarze przeprowadzając wywiad i próbując sił jako operator kamery. Sprzęt na którym pracowali został zakupiony dzięki udziale szkoły w projekcie ,,Laboratoria Przyszłości ".

GALERIA


2022-09-23

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie z klas IV-VIII mogli oddać głos na swojego kandydata w mobilnym punkcie wyborczym.

Kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy:

- Przewodnicząca: Aleksandra Podgórska

- Zastępca: Martyna Wiśniewska

- Skarbnik: Patryk Będziak


G A L E R I A


2022-09-22

TRZECIOKLASIŚCI WE WŁOCŁAWSKIM CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Udział klasy 3a w zajęciach we Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej na temat "Pole - rodzaje zbóż, praca rolnika, jak powstaje chleb (od ziarenka do bochenka)".

GALERIA


2022-09-19

Uczniowie klasy 1a na zajęciach matematycznych pracowali z zestawem konstrukcyjnym KORBO, który rozwija min. myślenie logiczne i algorytmiczne.

GALERIA


2022-09-16

JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE


Pogadanka o bezpieczeństwie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku "Jestem bezpieczny na drodze". Klasy 3a i 3b, 2a i 2b, 1a i 1b


GALERIA


2022-09-16

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Najmłodsi uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.

GALERIA


2022-09-15

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki przez uczniów klas 3a, 3b, 1a, 1b i 2b, 6b. Dzień ten był okazją do zorganizowania zajęć, które zachęciły uczniów do odkrywania swoich talentów i ich prezentacji. Motywem przewodnim była oczywiście kropka...

GALERIA


2022-09-14

14 września 2022 roku - klasa 3b - zajęcia rozwijające kreatywność

Poznajemy zestaw konstrukcyjny KORBO do ćwiczeń rozwijających myślenie logiczne, algorytmiczne i komputacyjne (pomoce dydaktyczne zostały zakupione z programu "Laboratorium przyszłości"). Bawimy się w grupach - konstruujemy dowolne obiekty. Prowadząca: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA

VIDEO


2022-09-13

APEL POŚWIĘCONY BEZPIECZEŃSTWU

13 września 2022 roku odbył się apel dla uczniów klas IV-VIII poświęcony bezpiecznemu zachowaniu w różnych sytuacjach - w drodze do i ze szkoły, kontakcie z obcymi osobami, zachowaniem na ulicy i przejściu dla pieszych, kontaktach z psami itd. Zbiór cennych wskazówek wraz z prezentacją przekazali uczniowie z klasy 6c, których przygotowały panie Katarzyna Adamska i Renata Przybysz.

GALERIA


2022-09-12

W poniedziałek 12 września 2022 roku uczniowie klas szóstych w ramach zajęć dodatkowych mieli możliwość poznać elementy programowania. Podczas lekcji poznali podstawowe funkcje Robota Photona, który został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia poprowadził Emil Rędzikowski.

GALERIA


2022-09-02

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023. Była to szczególna inauguracja, bowiem nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców powitała nowa Pani Dyrektor szkoły - Ewa Cieślak. Wszystkim życzymy pomyślnego roku pracy i nauki, wszelkich sukcesów i osiągnięć. Powodzenia! 

GALERIA


2022-09-01

POŻEGNANIE DYREKTORA SZKOŁY - PANA GRZEGORZA MALENDOWICZA

1 września pożegnaliśmy długoletniego dyrektora naszej szkoły Pana Grzegorza Malendowicza, który przeszedł na emeryturę. Kierowanie placówką przejęła nowa Pani Dyrektor - Ewa Cieślak. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które przedstawiają umieszczenie wizerunku odchodzącego dyrektora w galerii wszystkich dyrektorów SP12.

GALERIA


2022-06-23

22 czerwca 2022 roku klasa 2b przygotowała i przedstawiła program słowno-muzyczny "Bezpieczne wakacje", na którym uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacyjnego wypoczynku.

Scenariusz, oprawa muzyczna i dekoracje: Dorota Wiśniewska-Michalska

W dalszej części apelu dla klas 1-3 podsumowano osiągnięcia edukacyjne, sukcesy w konkursach czytelniczych, matematycznych i plastycznych oraz uczestnictwo w akcjach charytatywnych i proekologicznych w roku szkolnym 2021-2022 (wręczano nagrody i dyplomy).

Koordynator: Renata Łyskawa

GALERIA


2022-06-21

Dnia 21 czerwca 2022 r. klasa 2b była z wizytą w pierwszej stacjonarnej księgarni dla dzieci we Włocławku "Zaczytana kura", która poleca wyłącznie dobre książki zarówno dużych, uznanych wydawnictw jak i niszowych, mających w swojej ofercie zaledwie kilka tytułów. Uczniowie po wysłuchaniu bardzo ciekawej opowieści na temat znaczenia książek w naszym życiu, poznaniu różnych ich rodzajów (np. sensoryczne, ruchome, przestrzenne) mogli zakupić swoją ulubioną lekturę.

Opiekun: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA


2022-06-20

Uczniowie klasy 3a gościli na zajęciach dzieci z Przedszkola nr 13 z grupy "Motylki".

GALERIA


2022-06-15

Zabawy uczniów klasy 3a w sali zabaw Honolulu

GALERIA


2022-06-14

14 czerwca 2022 roku - udział klasy 2b w zajęciach "Proste rady na odpady" prowadzonych przez przedstawicielkę WCEE. Celem spotkania było poznanie sposobu gospodarowania odpadami na przykładzie miasta Włocławek. Uczniowie dowiedzieli się co oznaczają pojęcia PSZOK i RIPOK oraz jak postępować z odpadami problemowymi np. elektrośmieciami. Na zakończenie ozdabiali torby wielokrotnego użytku.

Opiekun: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA


2022-06-10

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA


W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 1a i 1b realizowali profilaktyczny program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka" pod patronatem Kuratorium Oświaty i Komendy Głównej Policji. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Zajęcia, w których dzieci brały udział były realizowane w  oparciu o wcześniej opracowane materiały edukacyjne. W czerwcu 2022 roku Pierwszaki z wychowawczyniami p. Dorotą Ogrodzińską i p. Renatą Łaskawą przystąpiły do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, którego punktem docelowym było podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką uczeń może się spotkać. Dzieci poradziły sobie doskonale i otrzymały Dyplomy a szkoła Certyfikat ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka". Realizacja zadań wynikających z programu z pewnością pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.

Koordynatorem programu była: Dorota Ogrodzińska


GALERIA


2022-05-31

31 maja 2022 r. - udział klasy 2b w zajęciach "Owady zapylające i ich znaczenie" prowadzonych przez przedstawicielkę WCEE. Celem spotkania było poznanie gatunków owadów występujących na terenie Polski, poznanie cech charakterystycznych oraz ich znaczenia w środowisku naturalnym.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne.

Opiekun: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA


2022-05-27

27 maja 2022 roku - klasa 2b

Wyjście do Teatru Impresaryjnego na spektakl pt. "Kopciuszek".

GALERIA


2022-05-23

23 maja 2022 roku - klasa 2b

 Wycieczka do Torunia 1. Piernikarnia - poznawanie etapów wyrabiania i wypiekania pierników. 2. Manufaktura Cukierków - poznanie sposobu powstawania cukierków, wyrób własnego lizaka. 3. Planetarium- słuchanie opowieści o Układzie Słonecznym, oglądanie filmu pt. "Cudowna podróż".

GALERIA


2022-05-20

Klasy 3a i 3b były 20 maja 2022 roku na wycieczce w Warszawie.

GALERIA


2022-05-20

Dnia 20 maja 2022 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki ,,Marzenia się spełniają". Zaszczytne I miejsce zdobyła uczennica klasy 1b NADIA KLOCKOWSKA, która reprezentowała naszą szkołę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


2022-05-19

19 maja 2022 roku - dzieci z klas I-III wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena. Zaprezentował się również uczeń z naszej szkoły Danil Marchuk z kl. 3a, który uczęszcza też do Szkoły Muzycznej, zagrał na pianinie elektrycznym.

GALERIA


2022-05-16

Dnia 16 maja 2022 roku odbyła się wycieczka do Torunia, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 1b.

GALERIA


2022-05-16

16 maja 2022 roku - klasa 2b

Udział w Niezapominajkowym Evencie z LOP w ramach Programu grantowego "Zielono nam": warsztaty ekologiczne (segregacja odpadów, bioróżnorodność, czyste powietrze, znaczenie lasu dla naszego zdrowia).

GALERIA


2022-05-12

9 maja 2022 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Paradzie Schumana. Przypadł nam w udziale zaszczyt reprezentowania Szwecji.

GALERIA


2022-05-04

4 maja 2022 roku - klasa 2b

,,Podróż na Ziemię" - udział klasy w zajęciach Mobilnego Planetarium SYRIUSZ w ramach programu ,,Skorupka".

GALERIA


2022-04-22

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to okazja do przybliżenia uczniom problemów związanych z ochroną środowiska oraz szerzenia wiedzy ekologicznej. Dzieci z klasy 1b wraz z wychowawczynią Dorotą Ogrodzińską w ramach akcji ,,Jak można pomóc naszej  planecie?" wspólnie wykonali plakat wykazując się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci.

GALERIA


2022-04-22

22 kwietnia 2022 roku - warsztaty ekologiczne klas 1-3

Światowy Dzień Ziemi - sadzenie kasztanowca, wykonanie plakatu "Dbamy o Ziemię" (grupowa praca przestrzenna z materiałów odpadowych). Organizator: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA


2022-04-13

13 kwietnia 2022 roku -  wyniki konkursu plastycznego klas 1-3 "Wielkanocna pisanka"

 Klasy 1

I miejsce 

Igor Sarnowski 1a

Wojciech Kaźmierczak 1b

II miejsce Nadia Ochocińska 1a

III miejsce Kamil Lewandowski 1b

Klasy 2

I miejsce Lena Szymczak 2b

II miejsce

Wiktoria Galla 2b

Kacper Błaszczyk 2a

III miejsce Nikola Witomska 2a

Klasy 3

I miejsce

Piotr Krajewski 3a

Zuzanna Zilińska 3a

II miejsce Kacper Szubski 3a

III miejsce Lena Krajewska-Ziółkowska

Organizator: Dorota Wiśniewska-Michalska

 GALERIA


2022-04-12

12 kwietnia odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III "Wierszolandia". Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Falkowska, Karolina Król i Grzegorz Poturalski wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Maria Prochno z klasy 2b

II miejsce Zofia Orlikowska z klasy 2a

III miejsce Justyna Gruszczyńska z klasy 3a

GALERIA


2022-04-11

11 kwietnia 2022 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III zorganizowany przez bibliotekę szkolną "Legendy morskie".

GALERIA


2022-04-08

8 kwietnia 2022 roku klasa 3a uczestniczyła w Teatrze Impresaryjnym w warsztatach "Czarny teatr w głębinach oceanu". Uczniowie mieli możliwość poznania zawód aktora, tworzyć scenografię i występować na scenie. Dzieci świetnie odnalazły się w swoich rolach.

GALERIA


2022-04-05

5 i 12 kwietnia 2022 roku - klasa 2b - zajęcia rozwijające: konstruowanie obwodów elektrycznych.

GALERIA


2022-04-04

4 kwietnia 2022 roku klasa 3a była na zajęciach "Higiena rąk" w Centrum Edukacji Ekologii. Podczas zajęć dzieci utrwalały kiedy trzeba myć ręce, poznały choroby brudnych rąk i wykonywały mydełka z własną kompozycją kwiatową. Do wyboru miały płatki: bławatka, jaśminu, wrzosu, lawendy i rumianku.

GALERIA


2022-04-04

4 kwietnia 2022 roku - klasa 2b

Wyjście do WCEE. Kształtowanie właściwych nawyków związanych z higieną osobistą, poznanie historii mydlarstwa oraz znaczenia mydła w naszym codziennym życiu. Produkcja własnych ekomydełek z wykorzystaniem naturalnych surowców.

GALERIA


2022-04-02

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W POZNANIU

Dwie drużyny z Naszej szkoły: "Dwunastka" i "Pędziwiatry" brały udział w eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbył się 2 kwietnia w Poznaniu.

Uczniowie przez trzy tygodnie  konstruowali własne turbiny wiatrowe, które następnie były poddawane rygorystycznym testom.

Dzięki temu projektowi Uczniowie mogli nie tylko rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki i techniki, ale także pogłębili swoje kompetencje o podstawy konstrukcji maszyn czy inżynierię materiałową. Opiekunem obydwu drużyn był Arkadiusz Michorzewski

Drużyna "Dwunastka"

Amelia Konopińska - 8d

Adam Rybarkiewicz - 8d

Drużyna "Pędziwiatry"

Anna Matlęga - 8d

Kacper Stasiński - 8d

W eliminacjach brało udział 18 drużyn. "Pędziwiatry" zajęły 4 miejsce, natomiast "Dwunastka" miejsce 11.

GRATULUJEMY !!!

GALERIA


2022-03-29

29 marca 2022 roku uczniowie klasy 3a zwiedzili Muzeum Historii Włocławka i uczestniczyli w zajęciach "Zwyczaje wielkanocne"

GALERIA


2022-03-29

29 marca 2022 roku - klasa 2b

Zbiory Sztuki TRADYCYJNIE - KREATYWNIE NA WIELKANOC: omówienie zwyczajów kujawskich związanych ze świętami Wielkiejnocy. Rozmowa na temat: co kryje się pod wyrażeniami wybijanie żuru, przywoływki dyngusowe, jak wyglądały tradycyjne palmy i jakie zabiegi magiczne nimi czyniono oraz co powinno znaleźć się w święconce. Zwiedzanie wystawy poświęconej twórczości Stanisława Zagajewskiego oraz wystawy fajansu - poznajemy kujawską, regionalną twórczość.

GALERIA


2022-03-23

23 marca 2022 roku - klasa 2b - zajęcia na boisku szkolnym: sadzimy nasze drzewko, sprawdzamy kierunek wiatru i strony świata.

GALERIA


2022-03-21

Festiwal Piosenki Przyrodniczej i Ekologicznej 2022GALERIA


2022-03-15

15 marca w naszej szkole zorganizowano zabawę "Dzień bez plecaka''. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością, spakowali swoje podręczniki, zeszyty i piórniki w niezwykły sposób.

GALERIA


2022-02-14

Z okazji "Walentynek" Samorząd Szkolny zorganizował konkurs plastyczny "NAJPIĘKNIEJSZA WALENTYNKA SP12". Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!! Osoby nagrodzone z klas 1-3 otrzymały dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Uczniowie wyróżnieni z klas 4-8 w nagrodę zostali zwolnieni z obowiązku odpowiedzi ustnej ze wszystkich przedmiotów do końca bieżącego tygodnia.

 

WYNIKI KONKURSU

klasy I -III

I miejsce
Karol Matlęga 1b
Natalia Ćwiklińska 2a
Zuzanna Zielińska 3a

II miejsce
Lena Florencka 1a
Nikola Witomska 2a
Iga Rędzikowska 2b
Piotr Jędrzejewski 3b

III miejsce
Karol Lewandowski 1b
Lena Szymczak 2b
Kacper Szubski 3a

Wyróżnienia:
Fabian Luczkowski 1a
Julia Kaczorowska 2a
Wiktoria Galla 2b
Lena Wojciechowska 3a

 

klasy 4-8

1. Kuba Harasimowicz 4a
2. Antonina Ratajczyk 4a
3. Balbina Sobolewska 4b
4. Marcelina Szałek 4c
5. Wankowska Hanna 4c
6. Nikodem Zalewski 4c
7. Miłosz Koziński 5b
8. Nikola Mync 5b
9. Julia Pawłowska 5c
10. Paulina Wróbel 5c
11. Malwina Polak 6b
12. Katarzyna Tomczak 7a
13. Ada Zasada 7b
14. Weronika Gabryszewska 7c
15. Justyna Piasecka 7c
16. Anna Proch 7d
17. Amelia Piórkowska 7d
18. Weronika Haśkiewicz 8c
19. Nikola Górska 8d
20. Kacper Stasiński


GALERIA


2022-01-03

AKCJA "PIELUCHA DLA MALUCHA"

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w akcji "Pielucha dla Malucha". Dla dzieci z domu dziecka przynieśli środki higieniczne: pampersy, chusteczki nawilżone, płyny do kąpieli, szampony, kremy oraz przybory szkolne. Rzeczy zostały przekazane do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 "Maluch" i nr 2 "Calineczka" mieszczących się przy ul. Sielskiej 3 we Włocławku. Uczniowie biorą udział w akcji od kilkunastu lat, a koordynatorami są p. A.Demianiuk i p. B.Seliger. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom oraz rodzicom za pomoc w akcji.

GALERIA


2021-12-22

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w bożonarodzeniowej zbiórce żywności "Sanie Św. Mikołaja" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjazny Włocławek. Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do akcji, zebraliśmy 4 duże kartony produktów żywnościowych i przekazaliśmy je dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Włocławka. Akcja była koordynowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w akcji.


2021-12-20

KONKURS PLASTYCZNY "ILUSTRACJA DO WIERSZA WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO"

Z okazji urodzin patrona szkoły Władysława Broniewskiego odbył się szkolny konkurs plastyczny "Ilustracja do wiersza Władysława Broniewskiego". Jury w składzie p. Danuta Arentowicz, p. Małgorzata Balcerowska i p. Bożena Seliger  przyznało następujące miejsca. Za konkurs odpowiedzialna była p. B. Seliger

Klasy I

I miejsce - Michał Turek kl. 1a wiersz pt. Parowóz

II miejsce - Sabina Sobolewska 1a wiersz pt. Pierwszy motylek

III miejsce - Hanna Kurzep wiersz 1a pt. Kominiarz

Klasy II

I miejsce -  Wiktoria Galla kl. 2b wiersz pt. Choinki

II miejsce -  Alicja Kosińska kl. 2b wiersz pt. Choinki

III miejsce - Jaroszewska Julia kl. 2a wiersz pt. Gramy w zielone

Wyróżnienia - Nowakowski Franciszek kl. 2A wiersz pt. Wiewiórka; Iga Rędzikowska kl. 2b wiersz Choinki

Klasy III

I miejsce -  Julia Amenda kl. 3a pt. Bałwanki

II miejsce - Lena Krajewska-Ziółkowska kl. 3b wiersz pt. Wiewiórka

III miejsce - Karol Lewandowski kl. 3b wiersz pt. Jarzębina; Gabriela Brzezińska kl. 3a wiersz pt. Zegary

GALERIA


2021-12-17

SZKOLNE JASEŁKA 2021 WIGILIA KLASOWA

Wigilia klasowa w 3a

GALERIA


2021-11-26

ANDRZEJKI

Andrzejki w klasie 2b

GALERIA


Andrzejki w klasie 3a - dzień wróżb i zabaw tanecznych

GALERIA


2021-11-25

Dnia 25 listopada 2021 roku klasa 2b wyruszyła na wycieczkę do Starego Brześcia, aby wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Program wycieczki obejmował:

1. Poznanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, pieczenie oraz dekorowanie pierników.

2. Zwiedzanie parku maszynowego - poznanie nowoczesnego sprzętu rolniczego wykorzystywanego w pracach polowych.

3. Wizytę w szkolnej zagrodzie - poznanie zwierząt tam mieszkających (konie, osiołki...)

GALERIA


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada 2021 roku uczniowie klasy 2b zorganizowali Dzień Pluszowego Misia: zrobiliśmy zdjęcia w FOTO-budce oraz przygotowaliśmy urodziny Pluszowego Misia - były prezenty i tort.

GALERIA


25 listopada 2021 roku klasa 3a obchodziła Dzień Pluszowego Misia.

GALERIA


2021-11-09

9 listopada 2021 roku - wyjście klasy 2b do lasu na Falbance - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku poległych powstańców, uczczenie ich pamięci minutą ciszy.

GALERIA


2021-11-08

Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 2021
2021-10-29

PRZERWA NA CZYTANIE

29 października 2021 roku nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W akcji wzięło 201 uczniów naszej szkoły z klas 1-8, w tym również uczniowie pracujący zdalnie.

Koordynatorami akcji byli: p. Beata Osowska-Malendowicz i p. Grzegorz Poturalski.

Ogłoszenie nowego rekordu odbędzie się 8 grudnia 2021 roku.

GALERIA


2021-10-27

26 października 2021r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w Gnieźnie i Biskupinie. W Gnieźnie dzieci zwiedziły Katedrę Gotycką wraz z jej słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, podziemiami i wieżą. W Biskupinie były w najbardziej znanym rezerwacie archeologicznym w Europie Środkowej. Zwiedziły rekonstrukcję osady łużyckiej i wioski wczesnopiastowskiej.

GALERIA


2021-10-26

Wycieczka klasy 2b do Kłóbki dnia 26 października 2021 roku. Zwiedzanie skansenu w Kłóbce. Poznanie życia i pracy w gospodarstwie domowym z przełomu XIX i XX w. Poznanie dawnych zawodów. "Kajet, tabliczka i obsadka, czyli w szkole pradziadka" - kaligrafowanie na używanych niegdyś tabliczkach za pomocą specjalnego rysika oraz na papierze używając stalówki i atramentu. Zapoznanie się ze zwyczajami obowiązującymi w dawnej szkole podczas lekcji i przerwy. "Tradycyjne pożywienie na Kujawach" - warsztaty w olejarni: tłoczenie oleju z ziaren lnu (gniecenie ziarna), przypomnienie nazw roślin oleistych. Wyrabianie masła w kierzance, degustacja.

GALERIA


2021-10-22

Udział klasy 2b w Maratonie Przyrodniczym w dniach 21-22.10.2021 r. - rozmowy na temat dbania o piękno przyrody oraz znaczenia roślin w życiu człowieka ; historia frytki - prelekcja, oglądanie katalogu produktów ziemniaczanych, konsumpcja różnych rodzajów frytek z ziemniaka i batata, wykonanie pracy technicznej - stempla z ziemniaka, kompozycji stemplowanej, gazetki i plakatu na temat ziemniaka.

GALERIA


2021-10-21

Klasa 2b wzięła udział w zajęciach profilaktycznych "Bezpieczni w Sieci" przygotowanych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Część pierwsza: zasady bezpiecznego użytkowania komputera i Internetu, niebezpieczeństwa z niego wynikające jak i korzyści.

Część druga: psychoedukacja z zakresu rozpoznawania i nazywania emocji, profilaktyka uzależnień od komputera, telefonu kom. itp.

Część trzecia: edukacja w zakresie alternatywnych metod spędzania czasu

GALERIA


2021-10-15

14 października 2021 roku w CK Browar B odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień przez Prezydenta Miasta Włocławek nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Uczniowie naszej szkoły (chór szkolny oraz uczniowie klas III) ubogacili spotkanie swoim występem. 

GALERIA


2021-10-12

12 października odbyła się uroczystość przyjęcia czwartoklasistów w poczet klas starszych.

GALERIA


2021-10-12

Ślubowanie klas pierwszych

GALERIA


2021-10-12

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku
2021-10-08

"Szkolniaki czytają przedszkolakom", pod takim hasłem uczniowie klas trzecich odwiedzają systematycznie dzieci w Przedszkolu nr 13 i czytają im bajki polskich autorów.

GALERIA


2021-10-07

Maraton z przyrodą w klasie 3a

GALERIA


2021-10-01

Uczniowie z klasy 3a z okazji Dnia Chłopca byli w Multikinie na filmie pt. "Rodzinka rządzi", a w szkole na nich czekały słodkości i laurki od dziewczynek.

GALERIA


2021-09-30

Dnia 30 września 2021 roku z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią wybrali się do kina na film pt. "Rodzinka rządzi" oraz na smaczny i zdrowy poczęstunek do McDonald's.

GALERIA


2021-09-29

Uczniowie klasy 2b przywitali jesień przygotowując wystawkę darów jesieni, przetworów z owoców i warzyw oraz wykonując prace plastyczne i techniczne.

GALERIA


2021-09-25

Dnia 25 września 2021 roku uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i wychowawczynią w ramach integracji zorganizowali Piknik Rodzinny. Po smacznym i zdrowym poczęstunku uczniowie i rodzice skorzystali z bardzo atrakcyjnej formy wypoczynkui relaksu na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Brzozie Toruńskiej. Uczniowie przygotowali również krótki pokaz młodych talentów. Wypoczęci i pełni wspaniałych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domu.

GALERIA


2021-09-24

Dnia 24 września 2021 roku uczniowie klasy 2b, 3a i 3b wzięli udział w spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, na którym wysłuchali pogadanki na temat "Jestem bezpieczny na drodze" oraz utrwalili zasady poruszania się po drogach i znajomość numerów alarmowych.

GALERIA


2021-09-15

PIERWSI UCZNIOWIE ZASZCZEPIENI

Uczniowie naszej szkoły Igor Rybowski z klasy VIIc i Hubert Kaźmierczak z klasy VIIIa zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19

GALERIA 


2021-09-10

Dnia 10 września 2021 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej na temat zagrożeń pożarowych w domu. Atrakcją pogadanki było zaprezentowanie modelu domu jednorodzinnego jako symulatora zagrożeń pożarowych, przedstawionych realistycznie za pomocą efektów specjalnych. Efekty dźwiękowe i świetlne oraz duży autentyzm wnętrz i pełne umeblowanie pomieszczeń pozwoliło pokazać dzieciom, jak groźny może być ogień, jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej oraz jak unikać powstawania pożaru.

Koordynator spotkania klas 1-3: Dorota Wiśniewska-Michalska

GALERIA


2021-06-22

KANGUR MATEMATYCZNY


22 kwietnia 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 55 uczniów klas II- VIII. Miał on charakter jednorazowego testu, który uczestnicy rozwiązywali przez 75 minut. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach:

"Żaczek" klasa II

"Maluch" klasa IV

"Beniamin" klasy V i VI

"Kadet" klasa VII i VIII

Zadania oraz termin zostały ustalane przez międzynarodową komisję. Uczestnicy na całym świecie o tej samej porze rozwiązywali identyczne zadania. 4 czerwca dotarły do nas informacje o wynikach konkursu. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie:

Tymoteusz Lis kl.3 wyróżnienie opiekun p. Lidia Trafas 

Adam Mikołajewski kl.8 wynik bardzo dobry, opiekun p. Sylwia Leśniewska

Sylwester Wiśniewski kl.6 wynik bardzo dobry, opiekun p. Sylwia Leśniewska

Kacper Sęczkowski  kl.4 wyróżnienie, opiekun p. Sylwia Leśniewska

Agata Wenganowska  kl.8 wyróżnienie, opiekun p. Sylwia Leśniewska

Kacper Czapski  kl.8 wyróżnienie opiekun p. Sylwia Leśniewska

Oliwier Lis  kl.8 wyróżnienie opiekun p. Emil Rędzikowski

Anna Matlęga  kl.7 wyróżnienie opiekun p.Emil Rędzikowski

Adam Rybarkiewicz kl.7 wyróżnienie opiekun p.Emil Rędzikowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


2021-06-21

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

W roku szkolnym 2020/2021 spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 we Włocławku dziewiętnastu wzięło udział w Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie z matematyki. Dwóch uczniów naszej szkoły, zmagając się w etapie szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim otrzymało następujące tytuły: 

  • Oliwier Lis, uczeń klasy 8c, otrzymał tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu z Matematyki  (przygotował Emil Rędzikowski)
  • Adam Mikołajewski, uczeń klasy 8a, otrzymał tytuł finalisty Przedmiotowego Konkursu z Matematyki (przygotowała Sylwia Leśniewska)

Nagrodzonym  GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 

Przedmiotowy Konkurs Matematyczny "Liga Zadaniowa"

W roku szkolnym 2020/2021 troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 we Włocławku brało udział w XXXIV edycji konkursu przedmiotowego z matematyki  Liga Zadaniowa. W trzech etapach rejonowych tj.:

  • 26 listopada 2020 r.
  • 11 lutego 2021 r. 
  • 21 kwietnia 2021 r.

uczniowie zmagali się z nietypowymi i trudnymi zadaniami matematycznymi. Na każdym etapie uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań, z których mogli otrzymać 30 punktów. Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zajęło bardzo wysokie miejsca tj.:

Sylwester Wiśniewski uczeń klasy 6a zajął II miejsce na poziomie klas szóstych (przygotowała Sylwia Leśniewska)

Anna Matlęga uczennica klasy 7d otrzymała wyróżnienie na poziomie klas siódmych (przygotował Emil Rędzikowski)

Adam Rybarkiewicz uczeń klasy 7d otrzymał wyróżnienie na poziomie klas siódmych (przygotował Emil Rędzikowski)

Nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.


2021-06-02

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3c wraz z wychowawczynią Dorotą Ogrodzińską i przy współudziale rodziców wybrała się dnia 2 czerwca 2021 roku do Parku Linowego, gdzie podczas zabaw, gier, pokonywaniu lęku wysokości, pieczeniu kiełbasek i innych atrakcji spędziła czas w miłej i radosnej atmosferze.

GALERIA


2021-06-01

Dzień Dziecka klasy 3A i 3B spędziły w Kids & Play. 

GALERIA


2021-06-01

Dzień Dziecka w klasie 2a

GALERIA


2021-05-31

Niespodzianki na Dzień Mamy - klasa 3A. Wizyta w teatrze - spektakl "Alicja w Krainie Czarów"

GALERIA


2021-05-18

Klasa 3A dołączyła do akcji wspierania osób dotkniętych autyzmem na Fb. Dziś mamy niebieskie balony i stroje w tym samym kolorze, Wpieramy Was!

GALERIA


2021-05-17

Piotr Krajewski z klasy 2a zajął II miejsce w XXXIV edycji konkursu plastycznego zatytułowanego "Jestem opiekunem lasu". Do konkursu ucznia przygotowała p. Bożena Seliger.

GALERIA


2021-03-31

Z dniem 11.03.2021 został ogłoszony konkurs plastyczny "Witaj Wiosno!". Przedmiotem konkursu była praca własnoręczna, wykonana techniką dowolną o formacie A4. Celem konkursu było poznanie piękna otaczającej przyrody wiosną oraz rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech klas; 1a, 2a, 3a i 3c. Dnia 31.03.2021 Jury w składzie: Agnieszka Kucińska, Danuta Arentowicz-Lewandowska, Marta Czarnowska wyłoniło po trzy prace z każdej klasy oraz przyznało wyróżnienia. 

Oto wyniki konkursu:

Ia
I Kacper Błaszczyk

II Andrea Ferroni

III Wojtek Stankiewicz

Wyróżnienie; Adam Popiel


IIa

I Julia Amenda

II Natasza Jóźwiak

III Zuzia Garlikowska

Wyróżnienie; Mateusz Krześniak


IIIa

I Weronika Jóźwiak

II Antosia Ratajczyk

III Alicja Kowalewska

Wyróżnienie; Igor Moskal


IIIc

I Hania Wankowska

II Filip Borkowski

III Paweł Kocela

Wyróżnienie;Oskar Kotfas

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i twórczości.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła: Agnieszka Kucińska.

GALERIA


2021-03-19

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU W SP12

W dniach od 15 do 19 marca 2021 roku nasza szkoła odpowiadając na apel Kuratora Oświaty, zachęcającego do promowania wiedzy w zakresie funkcjonowania ludzkiego mózgu włączyła się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Dla społeczności naszej szkoły była to doskonała okazja do refleksji, zabawy oraz aktywnej nauki. W ramach obchodów wychowawczynie klas młodszych przeprowadziły pogadanki połączone z prezentacją multimedialną ,,Mózg i jego funkcje", a uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach związanych z tym najbardziej enigmatycznym narządem ludzkiego ciała. Efektem działań było zorganizowanie w klasach pierwszych gier i zabaw dydaktycznych rozwijających logiczne myślenie, a w klasach drugich i trzecich wykonanie prac plastycznych na temat ,,Kreatywny mózg". Nauczycielki nie zapomniały również przy tej okazji poruszyć tematu związanego z relaksacją i dotlenianiem mózgu poprzez ruch oraz wyciszanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w GALERII


2021-03-19

Warsztaty "Mobilna czekolada". Dzieci zapoznały się jak powstaje ten ulubiony smakołyk oraz zaznajomiły się z różnymi rodzajami czekolady, następnie ozdabiały czekoladowe jajka wielkanocne.

GALERIA


2021-03-08

Z okazji " Dnia Dziewczynki " w klasach 1-3 przeprowadzono konkurs plastyczny "Fryzura mojej koleżanki". Koordynatorem konkursu była p. Lidia Trafas.

Jury w składzie : p. D. Arentowicz- Lewandowska, p. Agnieszka Kucińska, p. P. Soborski ogłosiło wyniki konkursu.

Kategoria - klasy pierwsze
I miejsce -  Natalia Ćwiklińska klasa 1A 
II miejsce - Iga Rędzikowska klasa 1B 
III miejsce - Maria Prochno klasa 1B

Wyróżnienia
Oliwia Czajkowska klasa 1A
Tola Krzemińska klasa 1A
Nikola Witomska klasa 1A
Antonina Szymańska klasa 1B
Alicja Kosińska klasa 1B


Kategoria - klasy drugie
I miejsce - Weronika Rakowska klasa 2B
II miejsce - Kacper Szajerski klasa 2A
III miejsce - Zuzanna Zielińska klasa 2A

Wyróżnienia
Zuzanna Basierska klasa 2A
Pola Rutkowska klasa 2A
Kacper Szubski klasa 2A
Nell Bieńkowska klasa 2B

Kategoria - klasy trzecie
I miejsce - Katarzyna Piórecka klasa 3B
I miejsce - Zuzanna Falkowska klasa 3C
II miejsce - Daniel Augustyniak klasa 3B
III miejsce - Gabriela Kolanowska klasa 3 B
III miejsce - Piotr Grzelak klasa 3 A

Wyróżnienia
Antonina Ratajczyk klasa 3A
Maja Walkowicz klasa 3B
Wiktor Bazelewski klasa 3B
Szymon Kaczmarek klasa 3C


2021-03-08


Dnia 8 marca klasy trzecie wzięły udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym ,,Mistrz mnożenia i dzielenia". Do konkursu przystąpiło po czterech uczniów z każdej klasy wyłonionych w eliminacjach klasowych. Zadaniem uczniów było bezbłędnie i w jak najszybszym czasie obliczyć iloczyny i ilorazy podanych liczb.

Oto rozstrzygnięcie konkursu:

I miejsce i tytuł Mistrza zdobył:

Nowak Jakub     klasa  3a

II miejsce i tytuł pierwszego wicemistrza otrzymał:

Zalewski Nikodem       klasa 3c

III miejsce i tytuł drugiego  wicemistrza otrzymał:

Harasimowicz Kuba    klasa 3a


Gratulujemy również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy wykazali się wysokim poziomem umiejętności mnożenia i dzielenia:

IV    - Kowalewska Alicja 3a

V      - Kocela Paweł 3c

VI    - Janke Klaudia 3a

VII   - Bazelewski Wiktor 3b

VIII  - Lasek Daria 3b

IX     - Lis Tymoteusz 3b

X      - Gontarek Zuzanna 3b

XI     - Kaczmarek Szymon 3c

XII    - Daroszewska Natalia 3c


GRATULUJEMY !!!


GALERIA


2021-02-19

Zajęcia wychowania fizycznego na dworze to wielka frajda i przyjemność dla uczniów klasy 3B.

GALERIA


2021-02-16

16 lutego klasy 1-3 wzięły udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji na temat "Suchy lód - dymiące show". Podczas warsztatów uczniowie przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem, pili dymiące soczki, zamrażali różę, tworzyli chmury, bawili się znikającymi fryzurami, tworzyli pianę. 

GALERIA


2021-02-10

Zimą dzieci ze świetlicy nie zapomniały o dokarmianiu ptaków. Systematycznie dbały o urozmaicanie pokarmu, który do ptasiej stołówki dokładał pan Paweł (wychowawca w naszej świetlicy).

GALERIA


2021-01-29

Marcelina Szałek, uczennica klasy 3c, została tegoroczną wolontariuszką 29. ,,Finału z głową" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wykazała się inicjatywą i zorganizowała w swojej klasie zbiórkę pieniędzy dla osób potrzebujących. Dzieci okazały wielkie serca wspierając innych. Zbiórka odbyła się pod kontrolą rodziców i wychowawcy klasy p. Doroty Ogrodzińskiej.

GALERIA


2021-01-28

Bal w klasie 2a

GALERIA


2021-01-26

Uczniowie z klasy 2a wzięli udział w IX edycji konkursu "MałeWielkie Marzenia", który był zorganizowany przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową im. F. Stefczyka. W kategorii wiekowej 7-12 lat uczniowie: Piotr Krajewski, Kacper Szajerski i Kacper Szubski otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe za prace plastyczne "List do Świętego Mikołaja". Do konkursu dzieci przygotowała p. Bożena Seliger.

GALERIA


2021-01-21

21 stycznia w klasie 3B zorganizowano bal karnawałowy.

GALERIA


2020-12-21

W grudniu z okazji rocznicy urodzin Patrona Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny w klasach 1 - 3 "Ilustracja do wiersza Władysława Broniewskiego". 17 grudnia 2020 r. jury w składzie Danuta Arentowicz-Lewandowska, Paweł Soborski i Bożena Seliger wyłoniło zwycięzców.

Wyniki konkursu:

kategoria klas pierwszych

I miejsce  - Kacper Błaszczak kl. 1a

II miejsce - Iga Rędzikowska kl. 1b

III miejsce - Ćwiklińska Natalia kl. 1a

III miejsce - Alicja Kosińska kl. 1a

kategoria klas drugich

I miejsce  - Zuzanna Basierska kl. 2a

II miejsce  -  Julia Amenda kl. 2a

III miejsce - Zuzanna Zielińska kl. 2a

III miejsce - Piotr Krajewski kl. 2a

kategoria klas trzecich

I miejsce - Jakub Nowak kl.3a

II miejsce - Daniel Augustyniak kl.3b

III miejsce - Alicja Kowalewska kl. 3a

III miejsce - Oskar Kotfas kl. 3c


GALERIA


2020-12-17

Posumowanie akcji zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala we Włocławku

W dniach 17 listopada - 1 grudnia 2020 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP12 została przeprowadzona zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala we Włocławku. Społeczność szkolna aktywnie zaangażowała się w pomoc, co widać na zdjęciach. Do szpitala zostały przekazane między innymi mydła, płyny oraz żele antybakteryjne, żele pod prysznic, szampony do włosów, płyny do dezynfekcji rąk, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne jednorazowe, maszynki i żele do golenia, rękawiczki jednorazowe, papiery do toaletowe, maseczki jednorazowe, pasty oraz szczoteczki do zębów, duże i małe wody mineralne, kubeczki jednorazowe, sztućce oraz talerzyki jednorazowe.

W dniu 7 grudnia br. wszystkie zebrane artykuły zostały dostarczone do Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. W imieniu władz szpitala oraz samorządu uczniowskiego serdecznie dziękujemy za otwarte serce i chęć pomocy innym. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Emil Rędzikowski

GALERIA


2020-11-23

Dnia 6 listopada 2020 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje niecierpliwie oczekiwali na szczególny moment czyli pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz złożyć uroczystą przysięgę. Nasi najmłodsi uczniowie egzamin zdali śpiewająco. Pan Dyrektor nie miał najmniejszych wątpliwości, gdy z dumą pasował ich i przyjmował do grona uczniów naszej szkoły. Każdy PIERWSZAK otrzymał pamiątkowy dyplom i książki. Niestety ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną oraz mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności szkolnej uroczystość odbyła się bez udziału rodziców.

Kochane PIERWSZAKI życzymy WAM wspaniałych i niezwykłych przygód z nauką oraz samych radosnych chwil w gronie koleżanek, kolegów i pracowników naszej szkoły.

Uroczystość przygotowała i przeprowadziła: Dorota Ogrodzińska z klasą 3c, przy dekoracji pomagała p. Sylwia Kacprzak.

GALERIA


2020-10-22

W dniach 20 i 21 października w klasach 1-3 odbył się Maraton Przyrodniczy.

Pierwszego dnia - podczas "Dnia Roślinki" dzieci ubrane w zielone stroje sadziły roślinki, siały nasionka, zakładały okienne ogródki. W miłej atmosferze rozmawiano na temat dbania o przyrodę.

Drugi dzień Maratonu to "Dzień Witaminki". Tego dnia nasi uczniowie przystrojeni w piękne ozdoby głowy robili sałatki, kanapki i soczki. To był bardzo smaczny dzień podczas, którego Panie Wychowawczynie przypomniały dzieciom o zdrowym stylu życia.

Koordynatorem Maratonu była p. Lidia Trafas.


GALERIA


2020-10-13

Występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z okazji Dnia Edukacji Narodowej - FILM


2020-09-28

WYMIANA POCZTÓWKOWA

W ramach zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej, międzyszkolnej akcji wymiany pocztówkowej. Celem jest nawiązanie kontaktów ze szkołami z całej Polski. Dzieci zaznaczając na mapie Polski miejscowość z której przyszła pocztówka, zasięgają informację o jego położeniu; województwo, nazwy jezior, rzek, gór. Poprzez wymianę pocztówkową uczniowie poznają dawny zwyczaj korespondencji, jaką były pocztówki/listy.

Zachęcamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! Każda przyniesiona pocztówka dotrze w inne miejsce w Polsce!

GALERIA


2020-06-10

Sergiusz Stańczak, uczeń klasy 3c, zajął I miejsce w Konkursie Talencik 2020 (kategoria śpiew) o zasięgu powiatowym organizowanym przez Klub Łęg Browar B Centrum Kultury we Włocławku GALERIA  oraz nagrodzone wykonanie utworu "Wiwat 3 Maj" POSŁUCHAJ


2020-04-30

#ZOSTAŃ W DOMU TAK JAK MY!2020-03-09

Zajęcia klasy 1a w sali zabaw Kinder Play.

GALERIA


2020-03-06

Występ uczniów klasy 1a podczas apelu klas 1 - 3 z okazji Dnia Kobiet. Uczniów przygotowała p. B. Seliger.

GALERIA2020-02-21

21 lutego 2020 roku we W