Świetlica

2021-01-18

ŚWIETLICA TO MIEJSCE BEZPIECZNE I PRZYJAZNE DZIECIOM

 

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ 2022/2023 (KLIKNIJ)Godziny otwarcia świetlicy:

6:30 - 16:30


ORGANIZACJA PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ   W naszej szkole funkcjonują: - świetlica główna mieszcząca się na parterze - dwie sale mieszczące się w budynku hali sportowej na pierwszym piętrze


Opiekę nad wychowankami sprawują:


- mgr Ewa Cieślak

- mgr Danuta Arentowicz-Lewandowska - koordynator

- mgr Marta Nowińska

- mgr Ewelina Kłonowska

- mgr Agnieszka Demianiuk

- mgr Paweł Soborski

- mgr Łukasz Ramza

- mgr Małgorzata BalcerowskaCELE I ZADANIA ZAJĘĆ WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNYCH W ŚWIETLICY


1. Realizacja zadań priorytetowych wynikających z programu wychowawczego szkoły.

2. Rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

3. Przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym.

4. Stała pomoc udzielona uczniom mającym trudności w nauce.

5. Rozbudzanie zainteresowań uczniów, mobilizowanie do uczestnictwa w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych w różnych dziedzinach.

6. Kształtowanie umiejętności i rozpoznawanie własnych uczuć oraz potrzeb dokonywania samooceny.

7. Wspieranie pracy wychowawczej pedagoga i wychowawcy klas.

8. Rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych poprzez udział w akcjach charytatywnych. 


PLAN ZAJĘĆ DNIA


OD GODZINYDO GODZINYREALIZOWANIE ZAJĘĆ
6.308.00

Schodzenie się dzieci. Zabawy według inwencji dzieci w kącikach tematycznych. Praca w zespołach dzieci lub indywidualna. Zabawy integracyjne. Przygotowanie do zajęć lekcyjnych.

8.008.45Zajęcia tematyczne według planu pracy świetlicy.
8.459.00Gry i zabawy ruchowe.
9.009.45Zajęcia tematyczne według planu pracy świetlicy.
9.4510.00Gry i zabawy ruchowe.
10.0012.00

Zabawy według inwencji dzieci w kącikach tematycznych.

Gry i zabawy na powietrzu lub w świetlicy.

12.0013.00

Czas obiadu.

Gry i zabawy stolikowe.

13.0014.00Odrabianie lekcji. Zajęcia indywidualne.
14.0016.30Gry i zabawy w świetlicy, w bibliotece, na boisku szkolnym i placu zabaw, w sali gimnastycznej.


2019-09-02

WRZESIEŃ

Poznajemy zasady obowiązujące w świetlicy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 poznaliśmy zasady obowiązujące w naszej świetlicy. Wszyscy uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi mieli okazję wziąć udział w zajęciach przypominających regulamin zachowania i reguły bezpiecznej zabawy w świetlicy, stołówce oraz na boisku szkolnym.

galeria 1

 


Świetlica główna

W świetlicy głównej aktywnie spędzają czas uczniowie klas 2 - 7. Gdy jest ciepło najczęściej bawimy się na świeżym powietrzu. Gdy jest chłodno lub pada deszcz spędzamy czas w sali. Najchętniej gramy w warcaby, budujemy z klocków konstrukcyjnych, układamy puzzle, wykonujemy prace plastyczne oraz bierzemy udział w zajęciach tematycznych prowadzonych przez nasze panie. To bardzo nam się podoba.

galeria 2

 


Świetlica 6-latków

Dzieci z klasy 0 po swoich zajęciach spędzają czas w świetlicy 6-latków. Tam bawią się i rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne. Gdy jest ciepło najczęściej bawią się na świeżym powietrzu.

galeria 3

 


Świetlica klas 1 - 3

Pierwszoklasiści po swoich lekcjach spędzają czas w świetlicy klas 1-3. Tam odrabiają lekcje, bawią się, słuchają czytanych przez panią książek, biorą udział w zajęciach sportowych oraz plastycznych. Ich prace tworzone pod okiem opiekunów świetlicy zdobią teraz sale i są prezentowane w "Świetlicowej Galerii". Dzieci dużo czasu spędzają również na boisku szkolnym.

galeria 4

 PAŹDZIERNIK

 

Jesienne zajęcia plastyczne

Jesień jest ulubioną porą roku wielu dzieci i one z wielką przyjemnością wykonują w świetlicy wszystkie prace z nią związane. Malowaliśmy plasteliną grzyby. Efekty naszej pracy zaprezentowaliśmy w świetlicy oraz w Świetlicowej Galerii.

galeria 5Jesienne drzewa

Po raz kolejny jesień zainspirowała dzieci ze świetlicy szkolnej do stworzenia cudownych prac. Powstały ciekawe jesienne obrazy, które możemy obejrzeć w Świetlicowej Galerii. Wyobraźnia nie znała granic, a pomysłów było wiele. I tak powstały piękne jesienne drzewa. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności naszym podopiecznym?

galeria 6
LISTOPADZawody naszych rodziców

Dzieci podczas zajęć świetlicowych mają okazję zapoznać się z zawodami swoich rodziców. Rozmawialiśmy już o wielu ciekawych zawodach. Rozwiązywaliśmy zagadki i kolorowaliśmy rysunki. Niektórzy uczniowie zaprezentowali nam swoje pasje i plany zawodowe. Z wykonanych prac plastycznych wykonano w świetlicy wystawę.
galeria 7


Międzyszkolny Turniej Warcabów Polskich

W Zespole Szkół Muzycznych odbył Turniej Warcabów Polskich zorganizowany przez UKS PRESTO. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele świetlicy szkolnej. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund. Startowało łącznie 39 zawodników. Turniej był bardzo zacięty i do ostatniej rundy ważyły się losy zwycięstwa. Przedstawiciele naszej świetlicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie i odnieśli duży sukces w kategorii klas IV - VI.

1 miejsce - Oskar Andrzejewski - klasa 4b

3 miejsce - Filip Orlikowski - klasa 4a

Trzeci wynik w kategorii klas VI - VIII uzyskał Oliwier Lis z klasy VII c, ale o miejscu na podium zdecydował czas rozgrywania rund. Pozostali chłopcy poradzili sobie dobrze, zajmując miejsca w środku tabeli. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy - dyplomy i medale. Brawo!!!

galeria 8


Szkolny konkurs plastyczny MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

25 listopada - to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny MÓJ PRZYJACIEL MIŚ. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 - III. Mieli oni za zadanie wykonać samodzielnie pracę przedstawiającą książkowego Misia - ulubionego bohatera literackiego. Dostarczono 64 prace. Komisja oceniła je i dokonała wyboru najlepszych. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

KLASA 0

1 miejsce - Leon Olach

2 miejsce - Wojciech Gruszczyński

3 miejsce - Franek Nowakowski

KLASY 1

1 miejsce - Sandra Zajączkowska kl.1b

2 miejsce - Natasza Jóźwiak kl.1a

3 miejsce - Lena Ziółkowska kl.1b

wyróżnienie - Gabriela Brzezińska kl.1a, Marcel Żetelski kl.1b, Justyna Gruszczyńska kl.1a, Zuzanna Garlikowska kl.1a, Bartosz Kołtun kl.1a

KLASY 2

1 miejsce - Tymon Lis kl.2b

2 miejsce - Bartosz Rudzki kl.2a

3 miejsce - Marcelina Szałek kl.2c

wyróżnienie - Oliwia Borowicka kl.2c, Martyna Kwiatkowska kl.2a, Weronika Jóźwiak kl.2a, Alicja Kowalewska kl.2a, Daniel Augustyniak kl.2b,

Wiktor Bazelewski kl.2b, Klaudia Janke kl.2a

KLASY 3

1 miejsce - Maria Pasińska kl.3b

2 miejsce - Marta Ziółkowska kl.3c

3 miejsce - Mateusz Kolanowski kl.3b

wyróżnienie - Martyna Ciechowska kl.3c, Karol Zakrzewski kl.3b, Piotr Gruszczyński kl.3a, Martyna Siedlecka kl.3a, Matylda Siedlecka kl.3a, Jakub Salwa kl.3b

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
galeria 9


Andrzejki

Świetlica szkolna w czwartek 28 listopada zmieniła się w miejsce wróżb i czarów. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Wróżyliśmy sobie w przeróżny sposób np. przekłuwając serca, dzieci losowały kolory, liczby czy karteczki, które podpowiedziały im przyszłość, czego się mają wystrzegać. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. To była udana zabawa - bawiliśmy się znakomicie!

galeria10


GRUDZIEŃ


Czekamy na święta

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Upływa on w świątecznej atmosferze. W pierwszym tygodniu grudnia czekaliśmy na nadejście Świętego Mikołaja. W związku z tym wykonaliśmy gazetkę tematyczną pod hasłem "Mikołajki" oraz różnego rodzaju wizerunki Mikołaja. Wspólnie ubraliśmy choinkę, która stanęła w widocznym miejscu w naszej świetlicy. Pojawiły się również różnorodne ozdoby świąteczne. W tym miesiącu wykonujemy prace plastyczne, które tworzą świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorujemy "gwiazdkowe" obrazki nawiązujące do tradycji świątecznych.

galeria11


Mikołajkowy Turniej w warcaby

W Zespole Szkół Muzycznych odbył się Mikołajkowy Turniej w warcabach klasycznych dla klas I - III. W zawodach wzięło udział 37 zawodników, którzy reprezentowali szkoły: SP 20, SP 12 oraz OSM. Turniej był rozgrywany na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Turniej był bardzo zacięty i do ostatniej gry ważyły się losy zwycięstwa. Przedstawiciele naszej świetlicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie i odnieśli duży sukces w kategorii klas II i III, bo prawie wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce turnieju.

Klasa II

2 miejsce - Lis Tymoteusz - klasa 2b

Klasa III

2 miejsce - Kolanowski Mateusz - klasa 3b

3 miejsce - Amenda Igor - klasa 3b

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy - dyplomy i medale. Ogromne brawa i gratulacje należą się zwłaszcza tym dla których był to pierwszy taki turniej. Patrząc na wyniki na pewno nie ostatni.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

galeria 12Konkurs plastyczny - projekt bombki choinkowej

Konkurs na przygotowanie samodzielnie projektu bombki choinkowej cieszył się ogromnym zainteresowanie. Do świetlicy wpłynęło wiele ciekawych prac. Dzieci przygotowały robione na formacie A4 różnymi technikami projekty. Komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzcy. Po długich obradach ogłosiła następujące wyniki:

KLASA 0

1 miejsce - Kuba Kujawa

2 miejsce - Franciszek Nowakowski

3 miejsce - Kacper Marciniak

wyróżnienie - Tola Krzemińska, Jan Jóźwiak

KLASY 1

1 miejsce - Julian Żelazek kl. 1a

2 miejsce - Natasza Jóźwiak kl.1a

3 miejsce - Julia Amenda kl.1a

wyróżnienie - Sandra Zajączkowska kl.1b, Justyna Gruszczyńska kl.1a, Tymon Rutkowski kl.1a, Kaja Tomella kl.1a, Aleksandra Sidor kl.1a

KLASY 2

1 miejsce - Alicja Kowalewska kl.2a

2 miejsce - Piotr Grzelak kl.2a

3 miejsce - Jakub Sztubecki kl. 2c

wyróżnienie - Antonina Ratajczyk kl.2a, Michał Balcerkowski kl. 2b, Natalia Daroszewska kl.2c, Leo Ramza kl.2c, Katarzyna Piórecka kl.2b, Bartosz Rudzki kl.2a

KLASY 3

1 miejsce - Kacper Sęczkowski kl.3a

2 miejsce - Mateusz Kolanowski kl.3b

3 miejsce - Maria Pasińska kl.3b

wyróżnienie - Karol Zakrzewski kl.3b, Jakub Salwa kl.3b, Igor Amenda kl.3b

galeria 13Sukces w konkursie międzyszkolnym

W Szkole Podstawowej Nr 22 we Włocławku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego "Mój Przyjaciel Miś". Komisja zapoznała się z pracami i dokonała wyboru najlepszych. Pod uwagę brano twórcze podejście do tematu oraz samodzielność i estetykę wykonania pracy. Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie naszej świetlicy. 3 miejsce zajął Tymoteusz Lis - klasa 2b, wyróżnienie zdobyła Maria Pasińska - klasa 3b.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria 14STYCZEŃ


Tworzymy zimowe prace plastyczne

Zima rządzi się swoimi prawami. Tylko wtedy możemy podziwiać śnieżne krajobrazy i lepić bałwany. Dlatego dzieci podczas zajęć w świetlicy przygotowały prace plastyczne związane z tą porą roku. Nasze bałwanki nie są ze śniegu, lecz z papierowych kółek, waty, z plasteliny, bibuły i serwetek.

galeria15

 

Pamiętamy o babciach i dziadkach

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co kochają swoje babcie i dziadków. Wykonały także rysunki i laurki poprzez które wyraziły swoje uczucia do najbliższych. Z okazji Święta, życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia oraz radości ze swoich wnucząt i spędzanego razem z nimi czasu!

galeria 16

 

W oczekiwaniu na ferie

Ze względu na zbliżające się ferie zimowe głównymi tematami rozmów i pogadanek z dziećmi były bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie. Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa odliczali niecierpliwie dni do upragnionych ferii. Wykonywaliśmy także rysunki i kolorowanki ilustrujące zasady bezpiecznych zabaw zimowych.

galeria 172019-11-14

14.11. 2019 - Międzyszkolny Turniej Warcabów Polskich.

Organizator: Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku.

kategoria: klasy IV - VI

1 miejsce - Oskar Andrzejewski klasa 4b

3 miejsce - Filip Orlikowski  klasa 4a10.12.2019 - Mikołajkowy Turniej w warcaby klasyczne.

Organizator: Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku.

kategoria: klasy II

2 miejsce - Lis Tymoteusz - klasa 2b

kategoria: klasy II

2 miejsce - Kolanowski Mateusz - klasa 3b

3 miejsce - Amenda Igor - klasa 3b


19.12.2019 - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Mój Przyjaciel Miś".                                                                                               

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 22 we Włocławku.

3 miejsce - Tymoteusz Lis - klasa 2b

wyróżnienie - Maria Pasińska - klasa 3b